Доступність посилання

ТОП новини

У білоруському Могилеві з’явився білоруськомовний клас, у ньому – одна учениця


Ялінка Соловйова, єдина учениця білоруськомовного класу
Ялінка Соловйова, єдина учениця білоруськомовного класу

Прага – Білоруськомовний клас запускають у Першій могилівській школі. Вона розташована в центрі міста неподалік міськвиконкому. Єдиною ученицею цього класу буде Ялінка Соловйова. Крім родини Соловйових, охочих навчатися в цьому класі в Могилеві поки що не знайшлося.

Сьогодні о дев'ятій годині ранку Ялінка Соловйова разом із батьками пішла на свою першу урочисту шкільну лінійку. Її батьки дуже задоволені умовами її навчання.

Цей клас буде невеличкий, дотепно сказав батько Ялінки Дмитро Соловйов.

Поруч будуть вчитися такі ж першокласники, як Ялінка, лише вони навчатимуться російською мовою. У клас продовженого дня вони ходитимуть разом. Пан Соловйов не передбачає проблем із комунікацією, тим більше, що директор школи ставиться з розумінням до цієї ситуації.

Однак, Дмитро Соловйов бачить проблему в іншому. «Проблема, напевно, буде в тому, що маємо лише одну вчительку, – каже він. – Якщо вона, наприклад, захворіє, то буде складно знайти їй заміну, бо ж треба знати білоруську мову. Нам пообіцяли, що цю проблему вирішать. Ще одна проблема для вчительки – їй зробили погодинну зарплату».

Решта дітей у школі навчатимуться російською мовою. Це єдина школа, де можна навчатися білоруською мовою, в Могилеві – місті, яке нараховує 350 тисяч мешканців. У місцевому представництві міністерства освіти не дуже коментують відкриття білоруськомовного класу для однієї дитини. Однак сама школа до цього готова.

До школи Ялінка відвідувала білоруську групу в могилівському дитячому садочку номер 81. У групі було всього четверо дітей. Однак, групу створили, бо батьки вимагали навчання білоруською для своїх дітей.
  • Зображення 16x9

    Ірина Халупа

    На Радіо Свобода від 1990 року. Редактор і ведуча передач «Україна і світ», «52:30 у різних вимірах», «Вечірня Свобода», «Українське коло», «30 хвилин у різних вимірах». У 2001–2007 роках заступник директора Української редакції. 2007–2011 роки – директор редакції. Жила в п’яти країнах. Люблю мови, подорожувати, українську літературу 1920-30-х років, мистецтво та старі фільми. Не терплю фальш і брехню. Щоб не збожеволіти від української політики – вишиваю.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG