Доступність посилання

ТОП новини
23 Квітень 2019, Київ 01:06

Керівництво кримського парламенту хоче проводити місцеві вибори російською мовою


Сімферополь – Президія Верховної Ради Криму звернулася до українського парламенту із закликом дозволити використовувати російську мову для друку бюлетенів і для оформлення усієї виборчої документації на території автономії. З такою ініціативою виступили депутати з групи «Російська єдність» і її підтримали представники Партії регіонів.

Засідання президії кримського парламенту пройшло без преси і про ухвалені рішення не знали навіть у прес-центрі Верховної Ради Криму. Там же не змогли пояснити таємничість розгляду цього питання.

Починаючи 1998 року усі вибори на території АРК проводяться з україномовними бюлетенями, як і решта документації теж українською, і раніше нарікань на це не виникало. Тим не менш, автор проекту звернення депутат Віктор Попов каже, що проблема існує і її можна встигнути вирішити до того, як офіційно розпочнеться виборча кампанія.

За його словами, «немає нічого неможливого і реальне все те, чого вимагають люди». Проблемою Віктор Попов називає те, що «у Криму майже 99% населення розмовляє російською мовою» і саме цією мовою «переважна більшість кримчан хотіла б заповнювати і читати бюлетені».

Не російською, а трьома мовами?

З депутатом не зовсім погоджується кримський політичний оглядач Микола Семена. В інтерв’ю Радіо Свобода він нагадав, що за даними перепису в автономії не 99, а 67% російськомовних, які, втім, переважно, знають українську мову.

Разом з тим, на думку Миколи Семени, враховуючи лінгвістичні особливості півострова та статус автономії, Верховна Рада України мала б забезпечити друк для Криму тримовних бюлетенів – одночасно українською, російською і кримськотатарською мовами.

Експерт вважає, що технічно це можливо, але насправді український парламент вже не вноситиме жодних змін до виборчого закону. Тож вимога кримських депутатів, найвірогідніше, залишиться без задоволення.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG