Доступність посилання

ТОП новини

Військові США закликають церкву у Ґейнсвілі поважати Коран


Генерал Дейвід Петреус закликав американських «харизматиків» не підривати зусилля Америки щодо налагодження контактів із півторамільярдним мусульманським світом

Прага – Американські військові в Афганістані закликають американську християнську церкву не спалювати Коран. Також американські дипломати в Кабулі заявили, що багато американців обурені «образливими заявами» церкви, яка вирішила відзначити річницю терористичних атак 11 вересня спаленням мусульманського святого письма.

У невеличкому містечку Ґейнсвіл, що у штаті Флорида, близько 50 послідовників новоствореної «харизматичної церкви» попросили дозволу місцевої влади на проведення демонстрації зі спаленням книг. Дозволу вони не отримали, хоча пояснення полягало в тому, що таке спалення не відповідає правилам безпеки. Тим не менше, пастор цієї церкви, Террі Джонс, має намір провести акцію згідно з наміченим графіком.

Американський командувач в Афганістані генерал Дейвід Петреус закликав американських «харизматиків» не підривати зусилля Америки у тому, щоб налагодити контакт із півторамільярдним мусульманським світом. За словами Петреуса, «плани пана Джонса» і його церкви – це «саме ті дії, які використовує Талібан» для того, що створити «значні проблеми» не лише в Афганістані, а й всюди у світі, де американці намагаються співпрацювати з мусульманськими громадами.

Дії «харизматиків» можуть загрожувати американцям по всьому світу

Командувач підготовчої місії НАТО в Афганістані, американський генерал-лейтенант Вільям Колдвел заявив журналістам у Кабулі, що дії маленької церкви можуть викликати відплатні акції проти американських військових в Афганістані.

«Ïхні дії небезпечні для наших молодих чоловіків і жінок, які є тут в уніформі, також вони підривають місію, яку ми намагаємося тут виконати», – каже Колдвел.

Американське посольство в Кабулі також розкритикувало плани флоридської церкви, назвавши їх «образливими». Американські дипломати додають, що «американський уряд дуже занепокоєний навмисними спробами образити представників іншої релігійної чи етнічної групи».

Кілька сотень людей із транспарантами «Смерть Америці» демонстрували у понеділок біля американського посольства в Кабулі. Один із учасників протесту, студент ісламської школи Вахідулла Нурі пояснив вимоги демонстрантів. За його словами, вони «зібралися для того, щоб висловити занепокоєння з приводу Америки. Ми будемо продовжувати демонстрації щодня. Ми закликаємо припинити оскверняти святий Коран».

Суперечка навколо спалювання Корану виникла на тлі все більшої нетерпимості в Америці щодо ісламу. Деякі консерватори та релігійні екстремісти звинувачують іслам як релігію у тому, що бойовики «Аль-Каїди» вчинили напад на Америку 11 вересня 2001 року.
  • Зображення 16x9

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG