Доступність посилання

ТОП новини

Британія: речник прем’єра у центрі скандалу із прослуховуванням телефонів


Директор служби комунікацій британського прем’єр-міністра Андрю Коулсон

Лондон – Депутати британського парламенту проведуть розслідування справи щодо незаконного прослуховування мобільних телефонів, до якої причетний директор служби комунікацій британського прем’єр-міністра Андрю Коулсон. Поліція теж заявила, що Коулсона буде допитано у цій справі. Він був редактором бульварної газети News Of The World, коли її репортерів було звинувачено у підслуховуванні телефонних розмов відомих людей.

Андрю Коулсон був редактором видання News Of The World, коли там спалахнув скандал із підслуховуванням телефонних розмов знаменитостей. У результаті розслідування репортер та слідчий були засуджені до тюремного ув’язнення, але Коулсон завжди наполягав на своїй непричетності.

Однак днями колишні журналісти розповіли американській газеті New York Times, що практика незаконних підслуховувань була значно ширшою, ніж вважалося досі, і що Коулсон як редактор знав про неї. Сам речник прем’єра категорично це заперечує.
Але один із головних свідків, колишній репортер News Of The World Шон Гоур заявив: «Ця практика існувала не лише у News Of The World. Це було притаманно всій галузі. Я вже казав газеті New York Times: мене просили займатися прослуховуванням телефонів. Андрю Коулсон чудово знав про існування цієї практики і є брехнею заперечувати це, просто брехнею».

Гоур сказав також, що Коулсон особисто спонукав репортерів до протизаконного підслуховування розмов. Даючи свідчення парламентському комітетові із внутрішніх справ, заступник комісара поліції Джон Єйтс визнав, що Коулсона буде допитано пізніше, коли правоохоронці дізнаються більше подробиць про розслідування New York Times.

Однак виконавчий редактор американської газети Білл Келлер виступив із заявою, в якій мовиться: «Після публікації нашого матеріалу Скотланд Ярд висловив новий інтерес у цій справі і попросив надати матеріали інтерв’ю і нотатки. Ми відмовили їм у цьому, як це сталося б із будь-яким подібним проханням поліції. Наша історія говорить сама за себе, і з неї зрозуміло, що в поліції вже є докази, за якими вони однак вирішили не вживати заходів».

Справа виноситься на парламентські дебати

У середу спікер Палати громад парламенту оголосив, що виносить справу звинувачень на адресу Коулсона на дебати, які відбудуться у четвер. Це рішення є ударом для уряду, адже його було ухвалено відразу по тому, як заступник прем’єр-міністра Нік Клеґґ палко виступив на захист директора служби комунікацій голови уряду.

Сам прем’єр Дейвід Камерон терміново відправився до Франції, де його батько потрапив до лікарні з інсультом. Клеґґ наполягав, що Камерон мав рацію, коли брав Коулсона не роботу, бо в нього не було підстав йому не довіряти. Нині ж справа перебуває в руках поліції.

Тимчасом все більше аналітиків припускає, що Коулсону доведеться піти у відставку.

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG