Доступність посилання

ТОП новини

Рішення Запорізької облради про російську мову як «регіональну» хочуть опротестувати


Голова партії «За Україну!» В’ячеслав Кириленко звернувся до Генеральної прокуратури з вимогою опротестувати рішення Запорізької обласної ради щодо надання російській мові статусу регіональної на території області.

За словами лідера партії, що їх наводить її прес-служба, відповідно до статті 92-ї Конституції України, порядок застосування мов визначається виключно законами України.

Так само й Запорізька обласна організація партії «Всеукраїнське об’єднання «Свобода» заявила, що опротестовуватиме рішення облради щодо присвоєння російській мові статусу регіональної в прокуратурі та домагатиметься його скасування через суд.

У «Свободі», як повідомляє прес-служба партії, зокрема, звертають увагу: Європейська Хартія регіональних мов і мов меншин, на яку посилається автор пояснювальної записки регіонал Володимир Пашков, констатує, що «захист і розвиток регіональних мов або мов меншин не повинен проводитись на шкоду офіційним (тобто державним) мовам і необхідності вивчати їх».

Запорізька обласна організація ВО «Свобода» заявляє про протизаконність ухваленого рішення, яке, за її словами, суперечить кільком статтям Конституції України, рішенням Конституційного суду України і Європейській Хартії регіональних мов або мов меншин.

Раніше Запорізька обласна рада вирішила присвоїти російській мові статус регіональної на території області, повідомили сьогодні в прес-службі облради.

За повідомленням, це рішення ухвалили пакетом разом із іншими питаннями сесії.

Відповідно до рішення, у Запорізькій області російська мова як мова міжнаціонального спілкування має використовуватися в усіх сферах громадського життя і бути регіональною мовою.

Крім того, ухвалення і публікація рішень Запорізької обласної ради має проводитися «українською (державною), а також російською (регіональною) мовою».

Запорізькій обласній державній адміністрації, сільським, селищним, міським і районним радам Запорізького регіону також рекомендовано використовувати в діловодстві разом із українською (державною) також російську (регіональну) мову.

Попередніми роками Запорізька облрада і ціла низка інших обласних та міських рад у східній чи південній частинах України вже ухвалювали рішення щодо регіонального статусу російської мови на підвідомчій їм території, але або вони скасовували ці рішення самі за протестами прокуратури, або ж їх скасовували через суд як такі, що ухвалені з перевищенням повноважень цих рад.
XS
SM
MD
LG