Доступність посилання

ТОП новини

Президент схвалив можливість ліквідувати райради в Києві


Віктор Янукович підписав закон, який вніс зміни до закону про столицю України, надавши право Київській міській раді самостійно створювати чи не створювати районні ради в Києві.

Текст закону з підписом Президента, датованим 7 вересня, оприлюднений у середу, тим часом неофіційно, на сайті голови держави.

Цей закон Верховна Рада ухвалила раніше того ж дня, в вівторок, 7 вересня.

Уже на четвер, коли закон мали б оприлюднити й офіційно і він має набути чинності, призначене засідання Київської міської ради, на якому розглядатимуть питання про ліквідацію районних рад у Києві.

Зі зверненням до Верховної Ради запровадити таку зміну звернулася наприкінці серпня Київська міська рада.

Ініціатором став призначений відносно нещодавно перший заступник голови Київської міської державної адміністрації, представник Партії регіонів Олександр Попов, який нині виконує обов’язки голови.

За таке звернення проголосували 65 депутатів Київради з загалом 120.

Фракція БЮТ у Київраді називала можливу ліквідацію районних рад столиці спробою узурпації влади в Києві Партією регіонів.

Ця партія в Києві не користується великою популярністю; зокрема, в Київраді Партія регіонів має лише 6 депутатів. Тим часом, відповідно до закону, головами районних держадміністрацій у Києві автоматично призначаються голови відповідних районних рад.

У разі ж, якщо районних рад немає, право визначати голів райдержадміністрацій у Києві переходить за зміненим законом безпосередньо до Президента.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG