Доступність посилання

ТОП новини
19 Січень 2019, Київ 12:37

Саміт «Україна – ЄС» має відбутися 22 листопада


Саміт «Україна – Європейський Союз» має відбутися в Брюсселі в Бельгії 22 листопада, заявив президент Європейської ради Герман Ван Ромпей після закінчення зустрічі з Президентом України Віктором Януковичем у Брюсселі.

Ван Ромпей повідомив, що в перебігу зустрічі, крім детального обговорення саміту, також обговорювалася підготовка угод про асоціацію, зону вільної торгівлі й безвізовий режим між Україною і ЄС.

У свою чергу Янукович висловив надію, що до саміту буде підготовлено план дій для запровадження безвізового режиму.

Раніше Президент Віктор Янукович висловлював сподівання на підтримку Бельгії в переговорах про введення безвізового режиму для короткострокових поїздок громадян України в країни ЄС і укладання угоди про асоціацію з Євросоюзом під час саміту «Україна – ЄС».

Від 1 липня головування в Євросоюзі перейшло від Іспанії до Бельгії.

Україна і ЄС почали переговори про нову базову угоду в березні 2007 року, а переговори про створення зони вільної торгівлі – в лютому 2008-го.

У вересні 2008 року Україна і ЄС домовилися про укладання нової посиленої угоди на принципах асоціації України, що буде містити в собі створення зони вільної торгівлі.

Наприкінці травня Україна і ЄС вказували на прогрес у підготовці до підписання угоди про асоціацію. Але після цього з боку ЄС стали лунати скарги, що через непоступливість України зайшли в глухий кут переговори про створення зони вільної торгівлі, які є частиною переговорів про угоду про асоціацію.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG