Доступність посилання

ТОП новини

Смішні ідеалісти й ботани-шпигуни


Людина таки істота недосконала. Принаймні, деякі представники роду людського, чомусь не хочуть коритися законам виживання й просто тихо гріти своє місце під сонцем. Вони весь час лізуть туди куди їх ніхто не просить і цікавляться тим, що жодну нормальну людину взагалі не має обходити.

Ну кому може бути цікаво, що там насправді відбувалося більше ніж півстоліття тому – у далекому 41 році у Львові, якщо зараз гречка коштує 15 гривень за кіло у столичному супермаркеті? Кому?!

Та нікому, окрім ботанів-очкариків та жменьки вихідців із ГУЛАГу.

Першим і пива не треба, а лише дай покопатися у якихось історичних папірцях і надибати там якусь дрібничку, якій гріш ціна на науковому базарі.

А другим уже давно нічого не залишається як просто шукати приводу нагадати про своє існування і про свою славну боротьбу із системою.

Ботани бігають по архівах, здувають пил з папок, гортають жовті дрібно списані папірці і уявляють себе великими дослідниками.

А політв’язні збираються разом з нагоди чергового ювілею когось із своїх співкамерників і намагаються пояснити самим собі та може ще кільком неофітам – задля чого ж вони змарнували свою молодість за ґратами, а дехто й життя там залишив.

Смішні й перші й другі. Особливо з висоти сидіння кадилака чи броньованого мерседеса.

Смішні і мабуть тому небезпечні. Бо чим ще тоді пояснити таку невгасиму, таку неослабну, таку живучу навіть у новому тисячолітті, увагу системи до цих смішних – істориків, художників, поетів, письменників…
  • Зображення 16x9

    Ірина Штогрін

    Редактор інформаційних програм Радіо Свобода з жовтня 2007 року. Редактор спецпроектів «Із архівів КДБ», «Сандармох», «Донецький аеропорт», «Українська Гельсінська група», «Голодомор», «Ті, хто знає» та інших. Ведуча та редактор телевізійного проекту «Ми разом». Автор ідеї та укладач документальної книги «АД 242». Автор ідеї, режисер та продюсер документального фільму «СІЧ». Працювала коментатором редакції культура Всесвітньої служби Радіо Україна Національної телерадіокомпанії, головним редактором служби новин радіостанції «Наше радіо», редактором проекту Міжнародної організації з міграції щодо протидії торгівлі людьми. Закінчила філософський факультет Ростовського університету. Пройшла бімедіальний курс з теле- та радіожурналістики Інтерньюз-Україна та кілька навчальних курсів «IREX ПроМедіа». 

Дивитись коментарі (3)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG