Доступність посилання

ТОП новини

Євросоюз дозволяє Німеччині використовувати Україну в інтересах Росії? (Європейська преса)


Прага – Деякі оглядачі вважають, що Анґела Меркель вдало використовує Україну від імені ЄС на користь Росії саме у намаганні якось розв’язати проблему молдовського Придністров’я... Про те, який конкретно план Німеччини як нового лідера від імені ЄС в регіоні, оглядачі мовчать. Європейські експерти також вважають, що подарований голові Єврокомісії Мануелю Баррозу у понеділок в Брюсселі Президентом України Віктором Януковичем футбольний м’яч з емблемою «Євро-2012» зовсім не закриває собою обвинувачення на адресу влади Києва щодо утвердження в Україні «повзучого авторитаризму в радянському дусі».

Європейський оглядач Ендрю Ретман пише на сторінках EUObserver, що «добре враження від фактору відносин між ЄС та Україною псують обвинувачення про повзучий авторитаризм у владі Києва в колишньому радянському дусі».

Автор має на увазі і враження багатьох спостерігачів щодо наслідків візиту Віктора Януковича до столиці Євросоюзу минулого понеділка. У статті констатується декларативний характер заяв лідерів ЄС і українського гостя про символізм «футбольного подарунка», звертається увага на сподівання Баррозу і Ван Ромпея щодо стабільності і демократичного розвитку України при уряді Януковича і на їхню повагу до демократичної спадщини Помаранчевої революції 2004 року.

Ендрю Ретман, у відповідь на брюссельську репліку Віктора Януковича про нібито найчастіші зустрічі Ван Ромпея саме з українським главою, наводить слова політичного супротивника Януковича, соратника Юлії Тимошенко, Григорія Немирі, який сказав у Брюсселі журналістам і дипломатам, що «Ван Ромпей не може конкурувати у кількості зустрічей із Януковичем із лідерами російськими (Медведєвим і Путіним), які вже, щонайменше, вісім разів зустрічалися з київським колегою з великою зацікавленістю».

У статті в EUObserver виділено термін, яким противники Януковича характеризують його намагання «зображати себе проєвропейським демократом» – «потьомкінська демократія», зовні ніби й слідування, піддавки в демократію, а насправді – «переслідування громадянського суспільства» і «неповага до цінностей демократії». Немиря також заявив європейському виданню, що «стабільність, якої досяг Янукович, це стабільність авторитарних дій, котра не потрібна ні громадянам в Україні, ні ЄС».

«Нєзавісмая газета» вважає, що канцлер Німеччини Анґела Меркель «здійснила вдалу подачу» у вирішенні проблеми молдовського Придністров’я, коли вона сприяла зняттю української та кишиневської блокади з режиму проросійського глави Тирасполя Смірнова, бо до цього підтримка цього режиму лежала повністю на плечах Росії...

У статті також стверджується, що після «червневих домовленостей Дмитра Медведєва і Анґели Меркель... рішення створити новий комітет Росія-ЄС» російська дипломатія «пішла у тінь», що дало можливість вийти на арену Україні, «яку до ролі лідера у переговорному процесі Кишинева і Тирасполя підштовхує представлений Німеччиною Євросоюз»... Правда, жодна зі сторін цього нового плану врегулювання ще на відкрила Європі його справжнього змісту...

Польська «Жечпосполіта» інформує, що українська Генеральна прокуратура визнала «єдиним організатором убивства незалежного українського журналіста Георгія Гонгадзе покійного нині міністра внутрішніх справ України часів Президента Леоніда Кучми Юрія Кравченка.

Польське видання також цитує речника української Генеральної прокуратури з дуже простого приводу: «з урахуванням того, що Кравченко покійний, кримінальна справа щодо його дій заведена у Прокуратурі не буде».
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG