Доступність посилання

ТОП новини

США вітають звільнення американської туристки в Ірані


Президент США привітав у вівторок звільнення американської громадянки з в’язниці в Ірані після тривалого ув’язнення.

У заяві з цього приводу Барак Обама також закликав Іран звільнити і ще двох американців, затриманих разом із нею понад рік тому, а також «усіх інших американців, які затримані чи зникли безвісти в Ірані».

Раніше в вівторок громадянка США Сейра Шоурд після її звільнення з в’язниці Евін у Тегерані під грошову заставу в 500 тисяч доларів залишила Іран.

Хто вніс ці кошти, наразі не відомо.

Речник Державного департаменту США Філіп Кроулі заявив у Вашингтоні, що американська держава не надавала на це ніяких коштів.

У понеділок адвокат Сейри Шоурд заявляв, що її родина оскаржить вимогу сплатити визначену заставу або прохатиме зменшити суму, бо не може зібрати стільки грошей.

У неділю в Ірані вирішили відпустити 32-річну туристку з медичних міркувань, визнавши, що її здоров’я за час ув’язнення значно погіршився, але встановили для звільнення грошову заставу в півмільйона доларів.

Водночас судові органи в Тегерані повідомили в вівторок, що «досудове затримання» ще двох американських туристів, Шейна Бауера і Джоша Фаттала, продовжене ще на два місяці.

Усіх трьох затримали в Ірані в липні минулого року за нелегальний перетин кордону.

Родичі затриманих запевняють, що ті потрапили до Ірану випадково, заблукавши під час туристичного походу мальовничими прикордонними регіонами півночі Іраку.

Іранські урядовці також заявляли, що троє американців пов’язані зі спецслужбами США і винні у шпигунстві. Влада США заперечує такі звинувачення.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG