Доступність посилання

ТОП новини

Українсько-російські переговори: вузькі місця стратегічного партнерства


Київ – У Москві в четвер зустрілися міністри закордонних справ України і Росії. А 17-18 вересня мають зустрітися глави держави, Віктор Янукович і Дмитро Медведєв. Традиційно повідомляється, що переговори присвячені поглибленню стратегічного партнерства. Проте досягти порозуміння вдалося не з усіх питань.

У четвер у Москві відбулося засідання підкомітету з питань міжнародної співпраці під головуванням міністра закордонних справ України Костянтина Грищенка та його російського колеги Сергія Лаврова. Сторони обговорили питання політичної, економічної та гуманітарної співпраці, а також співпраці у газовій сфері. Зокрема, Костянтин Грищенко зазначив, що Україна в подальшому відмовиться від того, щоб створювати проблеми з транзитом газу.

«Ми не шантажуємо наших європейських чи російських партнерів. Політична сила, яка перебуває при владі в Україні, усвідомлює свою відповідальність і перед власним народом, який у жодному разі не повинен мерзнути взимку, і перед Європою, і перед нашими російськими партнерами», – запевняє Костянтин Грищенко.

У свою чергу, Україна закликала Росію відмовитися від будівництва обхідного газопроводу «Південний потік». Проте російська сторона запевняє, що не пов’язує цей проект і співпрацю з Україною.

Керченську протоку знову не поділили
Костянтин Грищенко
Сергій Лавров

Сергій Лавров схвально оцінив підсумки перегорів, але визнав, що сторони не досягли порозуміння в питанні щодо розмежування у Керченській протоці.

«Можна сперечатися дуже довго, чим була лінія, яка на картах колишнього СРСР була нанесена посередині, чи в якомусь місці, Керч-Єнікальського каналу. За даними з наших архівів, вона була нанесена не для того, щоб позначити навіть адміністративний кордон, а виключно для того, щоб зручніше вести було господарську діяльність у цій акваторії. Але українська сторона вважає інакше», – коментує ситуацію голова російського зовнішньополітичного відомства.

Президенти Віктор Янукович та Дмитро Медведєв мають зустрітися на українсько-російському кордоні з нагоди 100-ліття автопробігу Санкт-Петербург – Київ. Президенти спільно перетнуть кордон, а потім продовжать переговори у Москві.

За даними з неофіційних джерел, президенти обговорять перспективи укладення низки документів, які стосуються різних аспектів функціонування російського Чорноморського флоту на українській території.

Україні натякнуть, що вона неправильно співпрацює з НАТО?

Депутат російської Держдуми, перший заступник голови комітету у справах СНД та зв’язках зі співвітчизниками Костянтин Затулін вважає, що на переговорах міністрів та президентів, очевидно, порушуватимуть питання про формат співпраці України з НАТО.

«Нас цікавлять підсумки закордонних поїздок Президента України. Зокрема, вони нас цікавлять у контексті розвитку відносин України й НАТО. Як ми всі знаємо, плани України щодо вступу в НАТО зазнали змін. Проте наразі це відбулося лише на папері. А в реальному житті реалізуються ті програми співпраці, які є складовою частиною інтеграції українських Збройних Сил до євроатлантичних структур», – каже він.

Костянтин Затулін висловив здивування, що кораблі Військово-Морських Сил України, які стоять поруч із кораблями російського Чорноморського флоту, пофарбовані на натовський зразок, а їхні екіпажі навчаються за натовськими програмами. При цьому він зазначає, що Росія співпрацює з НАТО в іншому, ніж Україна, форматі.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG