Доступність посилання

ТОП новини

Україна все переконує Росію не будувати обхідний газогін


Україна розраховує, що Росія відмовиться від будівництва газопроводу «Південний потік», який має на меті постачати російський газ до Європи в обхід України, через недоцільність, знову заявив міністр закордонних справ України.

Виступаючи сьогодні на прес-конференції в Москві після зустрічі з російським колегою Сергієм Лавровим, Костянтин Грищенко висловив сподівання України, що «сила аргументів і аналіз ситуації» підведуть російських партнерів до усвідомлення, що недоцільно витрачати близько 20 мільярдів євро на проект, який, за його словами, «не має ані політичного, ані економічного обґрунтування».

За його словами, проблему збільшення обсягів транспортування російського газу можна вирішити шляхом модернізації української газотранспортної системи, яка, на відміну від планованого газопроводу, проходить суходолом, а не має пролягти дном Чорного моря.

Лавров у відповідь на слова Грищенка заявив, що новий газопровід не спрямований проти України і не пов’язаний із можливим ставленням до України як до «ненадійного партнера в газовій сфері». За його словами, таких думок немає, але мета проекту – «збільшити енергетичну безпеку Європи».

Україна останнім часом намагається переконати Росію скасувати плани будівництва «Південного потоку», який, за деякими побоюваннями, міг би зменшити обсяги транзиту російського газу через Україну. Київ заявляє, що російської мети збільшити загальний обсяг транзиту можна досягти набагато ефективніше через модернізацію наявної української газотранспортної системи і будівництво деяких нових трубопроводів поряд із нинішніми.

Планований російський газопровід, який Москва збирається будувати разом із низкою інших країн, є також суперником проекту «Набукко», який підтримує Європейський Союз і який мав би постачати до Європи газ із країн басейну Каспійського моря в обхід території Росії, яка нині має фактичну монополію на його транспортування в бік Європи.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG