Доступність посилання

ТОП новини

40-річчя кінофестивалю «Молодість»


Київ – Цього року кінофестиваль «Молодість» святкує свій 40-річний ювілей. Започаткований 1970 року як дводенний фестиваль-огляд 33 студентських фільмів Київського інституту театрального мистецтва, тепер він серед 12 найкращих у світі кінофестивалів за рейтингом Міжнародної федерації асоціацій кінопродюсерів.

«20 + 20» – під таким гаслом відбудеться цьогорічний кінофестиваль «Молодість». Ювілейна дата умовно поділена на 20 років радянського режиму, коли фестиваль молодих існував як альтернатива тогочасному офіціозу, і 20 років за незалежної України, коли «Молодість» уже отримала міжнародний статус.

Однак, як наголошують організатори, в одному фестиваль залишився незмінним: як і раніше, він відкриває нові імена і здобутки у галузі кінематографії. Сьогодні конкурсна програма фестивалю – це студентські стрічки, дебютні професійні короткометражні та повнометражні ігрові фільми.

Відкриє ювілейний кінофестиваль французький фільм «Картагена» режисера Алена Моне, де головні ролі виконують Софі Марсо та Крістофер Ламбер.

Вперше український фільм має шанси на перемогу

У конкурсній програмі кінофестивалю братиме участь українська картина «Щастя моє», яка стала дебютом у художньому кіно документаліста Сергія Лозниці. Це перший український фільм, який потрапив до конкурсної програми Каннського кінофестивалю. І перша стрічка, яка, за словами генерального директора кінофестивалю «Молодість» Андрія Халпахчі, має реальний шанс на перемогу в категорії повнометражного кіно. «Жодного разу упродовж останніх 20 років український фільм не отримував головного призу на кінофестивалі, – каже він. – Це великий успіх і велика подяка за те, що нарешті з’явився такий фільм в Україні».

Позаконкурсна секція фестивалю буде представлена досягненнями найновішого національного та світового кіномистецтва, а також найцікавішими ретроспективами. Особливо захопливою організатори обіцяють «ретроспективу «20+20», присвячену кінофестивалю «Молодість». Загалом же в програмі планується показ близько 300 стрічок.

На відкриття кінофестивалю, яке відбудеться в Національній опері України 23 жовтня, організатори запросили нині чинного і всіх екс-Президентів України – Віктора Януковича, Віктора Ющенка, Леоніда Кучму і Леоніда Кравчука. Однак, почесним президентом «Молодості» лишається тільки Віктор Ющенко.
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG