Доступність посилання

ТОП новини

Голова Єврокомісії: дискримінація меншин «неприпустима»


Голова Європейської комісії Жозе Мануел Баррозу заявив у четвер після суперечки з Францією навколо депортації мігрантів-ромів, що дискримінація етнічних меншин «неприпустима».

Виступаючи після саміту Європейського Союзу, він водночас визнав, що комісар ЄС у справах юстиції Вівіан Редінґ була надто різкою, коли раніше порівняла депортацію ромів із Франції з поневіряннями цього народу за Другої світової війни.

Президент Франції Ніколя Саркозі на своїй прес-конференції раніше в четвер заявив, що його країна продовжить ліквідовувати нелегальні поселення-табори, незважаючи на всю критику.

Він також повторив, що Франція «глибоко вражена» згаданими паралелями з Другою світовою війною.

Редінґ на початку саміту висловила «жаль» із приводу своїх слів і додала, що ніяк не хотіла проводити паралелі між тією війною і нинішніми діями французького уряду.

На самому саміті, який відбувався за зачиненими дверима, за деякими повідомленнями з посиланням на його учасників, Баррозу і Саркозі різко полаялися на робочому сніданку, коли голова Єврокомісії підтримав ідею вжити проти Франції покаральних заходів ЄС через депортацію ромів із Румунії й Болгарії назад до їхніх країн.

Як громадяни країн-членів ЄС, вони мають право на вільне пересування всім Євросоюзом.

Франція дотримується позиції, що депортують цих людей не за те, що вони роми, а через те, що вони перебралися жити до Франції в нелегально влаштованих таборах.
XS
SM
MD
LG