Доступність посилання

ТОП новини

Ювілейний «Октоберфест»: найбільшому в світі пивному святу 200 років


Німеччина – У Мюнхені розпочалася так звана історична частина найбільшого в світі пивного свята «Октоберфест». Цього разу народне гуляння святкує свій 200-річний ювілей. Пивні палатки офіційно відчинять свої двері для мас в суботу, а сьогодні провели історичні кінні перегони, крім того, містом пройшлася колона людей, одягнених в традиційне історичне вбрання.

Святкову ходу з нагоди 200-річчя «Октоберфеста» очолив не хто не будь, а бургомістр Мюнхена Крістіан Уде. В традиційних історичних костюмах він та інші учасники маршу пройшлися вулицями баварської столиці до місця святкування. Всю увагу було звернено звичайно на баварсько-саксонське двійко, яке виступило в ролі молодої пари – кронпринца Людвіга та принцеси Терези. Власне саме королівське весілля 1810 року, на яке запросили й простий народ, і влаштовані тоді кінні перегони й поклали початок найбільшого в світі народного гуляння, без якого вже не уявити собі Мюнхен.

«Це п’ята пора року. І без неї я просто не могла б жити», – говорить одна з пишногрудих баварських жінок, яка прийшла подивитися на відкриття історичної частини «Октоберфесту». «Дірндль» – так називається вбрання, яке в своїй шафі має мати кожна баварка, що себе поважає. Це широка спідниця й блуза з величезним вирізом і тісним корсетом – вбрання, яке підкреслює всю звабливість округлих жіночих форм. Баварські чоловіки, як правило, приходять на свято в традиційних шкіряних шортах.

Історичне пиво за секретним рецептом

Оскільки цього разу йдеться про ювілейний «Октоберфест», паралельно відбувається ще й історичне свято. Вхід на нього коштує чотири євро. Там можна зануритися в атмосферу 19-го століття й покуштувати пиво, зварене за старими рецептами. Шість найбільших мюнхенських броварень спільними зусиллями зварили такий напій, який, як вони стверджують, смакує майже так само, як 200 років тому. Оригінальний рецепт історичного пива – величезна таємниця. Його опломбовано, й кажуть, що він під суворою охороною зберігається в музеї.

Відвідувачам пивного свята, однак, доводиться досить глибоко залазити в свої гаманці. Літр пива у святкових наметах коштує від 8 євро 30 центів до майже 9 євро. Але гостей це, як правило, не хвилює. «Ми ж тут на «Октоберфесті». І з такими цінами слід рахуватися», – каже один із гостей відкриття історичної частини пивного свята. Цей чоловік уже перебуває в підкреслено піднесеному настрої, можна собі уявити, що буде в суботу, коли пивні намети відкриють свої двері для мас.

Упродовж двох тижнів Мюнхен перебуває в надзвичайному стані. Торік на пивному святі побувало майже шість мільйонів відвідувачів, які випили шість з половиною мільйона літрів пива. Не дивно, що потім у бюро знахідок, можна побачити не тільки загублені або забуті гаманці, капелюхи чи парасольки, але й такі речі, як, наприклад, вставні щелепи…

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG