Доступність посилання

ТОП новини

Генсекретар ЄНП: заяви щодо України підкріплені фактами, а не ідеологією


Генеральний секретар Європейської народної партії (ЄНП) Антоніо Лопес-Істуріз наголошує, що заяви партії стосовно України підкріплюються фактами, а не ідеологією.

Про це він заявив учора під час Європейської ради (саміту глав держав та урядів країн-членів ЄС), повідомило сьогодні агентство «УНІАН». Інші джерела цього виступу не згадують.

«Після дебатів в Україні щодо ухвалення резолюції ЄНП щодо політичної ситуації в Україні я хотів би ще раз наголосити, що політична родина ЄНП глибоко стурбована різким погіршенням в останній час демократичного розвитку в Україні при Президентові Вікторі Януковичу. Постійні втручання у свободу преси, неодноразові напади на членів громадянського суспільства – включаючи затримання директора київського представництва Фонду Конрада Аденауера Ніко Ланге цього літа – а тепер ще й створення обманним шляхом паралельних опозиційним партійних структур, змусили нас рішуче засудити поточний стан справ в Україні. У цьому світлі Політична асамблея ЄНП, яка об’єднує 73 партії-члена з європейської правоцентристської родини, в понеділок, 13 вересня, ухвалила резолюцію, в якій закликала українську владу припинити втручання у внутрішню партійну діяльність опозиційних партій та невідкладно відновити порушені громадянські свободи», – заявив генеральний секретар ЄНП, відповідно до повідомлення агентства.

За його словами, заяви Європейської народної партії підкріплюються фактами, а не ідеологією.

13 вересня Політична асамблея ЄНП схвалила резолюцію, в якій висловила стурбованість згортанням свободи слова, використанням правосуддя в політичних силах, а також засудила втручання держави Україна у справи партії «Батьківщина». У цьому документі ЄНП також висловила підтримку українським партіям, що мають статус спостерігачів при ЄНП – «Батьківщині», Народному руху України та «Нашій Україні», і закликала Президента України та владу припинити антидемократичні дії.

Резолюція була оприлюднена відразу англійською і українською мовами.

14 вересня заступник глави Адміністрації Президента України Ганна Герман заявила, що резолюція «народників» є необ’єктивною та замовною.

Того ж дня парламентська коаліція у Верховній Раді України у своєму зверненні до ЄНП заявила, що викладені в резолюції «народників» факти «об’єктивно не відображають суспільно-політичні реалії і процеси», які мають місце в Україні. При цьому коаліція висловила переконання в тому, що у резолюції «відображена однобока точка зору на ситуацію».

Під час передвиборчої кампанії до президентських виборів в Україні 2010 року голова «Батьківщини» і БЮТ, тодішня Прем’єр-міністр і кандидат на Президента Юлія Тимошенко не раз посилалася на підтримку ЄНП.
XS
SM
MD
LG