Доступність посилання

ТОП новини

«Чого тільки немає на цьому ярмарку» – Сорочинський ярмарок в Естонії


Рига – Про Сорочинський ярмарок, який вже майже два століття проходить в Україні у Великих Сорочинцах під Миргородом, знає доволі багато людей. Втім є ще один Сорочинський ярмарок – у естонському місті Маарду, який вже дев’ятий рік поспіль збирає покупців та продавців не тільки з Естонії, але й із сусідніх Латвії, Литви та Фінляндії. Товари на цьому ярмарку в основному балтійські, але колорит завжди український.

Сорочинський ярмарок в Естонії, або як його називають місцеві українці «Сорочинці у Маарду», вперше відбувся у 2002 році.

Ідея створити цікаве народне свято із присмаком українського колориту належить відомому в Естонії організатору масових свят, українцю за походженням Миколі Швецю. Її підтримав колишній голова Маардуського українського товариства «Стожари» Леонід Чуприна.

Зібрати усіх українців Естонії в одному місті

Можливість запросити до свого місця українців із усієї Естонії сподобалася меру Маарду Георгію Бистрову. До того ж це естонське місто на березі Фінської затоки є містом-побратимом Миргорода.

«В Естонії проживає 18 тисяч українців і я подумав, чому б у нашому місті, де проживає тільки 1200 українців, не зібрати усіх українців Естонії. І ми стали їх запрошувати і вони почали охоче до нас приїздити, співати й танцювати тут. Ось звідси й пішов Сорочинський ярмарок у Маарду», – розповів Георгій Бистров.

Дев’ятий рік у другі вихідні вересня на Сорочинському ярмарку у Маарду можна придбати не тільки дари осені, вироби народного мистецтва, продовольчі та промислові товари, але й поспівати, потанцювати, взяти участь у різноманітних конкурсах, подивитися феєрверк.

Серед гостей – «Шао? Бао!» і Микола Гнатюк

Цього року на Сорочинцях у Маарду виступали не тільки естонські фольклорні українські колективи із Маару, Таллінна, Нарви й Тарту, але й український поп-рок-гурт «Шао? Бао!» А минулого року гостем ярмарку був відомий український співак Микола Гнатюк.

«Цього року тут були місця, де продавали українські страви і вироби. У Таллінні є дуже гарний Український центр, на базі якого й гуртується Конгрес українців Естонії. Там працює заслужений художник України Анатолій Віктюк. Він на нашому ярмарку показував майстер-клас із виготовлення колисок. Це було неподалік від намету, де проводився конкурс малюнків для дітей. Тому що на цьому ярмарку відбувається не тільки торгівля й забава, але й багато місця відведено дітям», – розповіла Радіо Свобода Ганна Смирнова, керівник Маардуського українського товариства «Стожари».

Смачно, весело і корисно

Вона каже, що на ярмарку проводився також майстер-клас приготування українських вареників. А потім гостей безкоштовно нагодували різноманітними українськими стравами. У відвідувачів враження від Сорочинців у Маарду – найкраще.

«Ми тут купуємо товари, які згодяться нам зимою – мед, обліпиху, варення, теплі шкарпетки та інше. Це вже для нас стало традицією – два-три роки поспіль ми сюди їздимо. Подобається тутешній настрій, об’єднуємо приємне із корисним», – каже Анатолій із Тарту.

«Завжди цікаво побачити нових людей, послухати музику. Я сама із Білорусі, але частина родичів із України. Тому тут ніби відчуваю подих Батьківщини, куди ми рідко їздимо. Дуже смачна їжа, цікаві люди, чудові вироби. Усе дуже гарно», – поділилася враженням інша відвідувачка ярмарку Катерина.

Ганна Смирнової впевнена, що Сорочинці у Маарду – це гарний спосіб пропагувати українську культуру в Естонії.

«Ми пропагуємо свою культуру, бо наша культура – багата й різнобарвна. Показуємо, що ми – веселий, працьовитий народ. У нас тут є недільна українська школа і діти сюди приходять. І це все виливається у таке велике свято, яке ми тут проводимо», – наголошує керівник місцевого українського товариства.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG