Доступність посилання

ТОП новини

Опозиція хоче заслухати Хорошковського


Бютівець Андрій Шкіль зареєстрував у парламенті проект постанови про заслуховування звіту Голови Служби безпеки України Валерія Хорошковського «щодо переслідування та агресії Служби безпеки України проти українських істориків Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» та інших дій, спрямованих на приховання історичної правди від суспільства».

Як зазначається на офіційному сайті Верховної Ради, документ наразі «передано на розгляд керівництву».

Руслана Забілого, директора львівського музею музей «Тюрма на Лонцького», 8 вересня затримали у Києві працівники СБУ. Його звинуватили у тому, що він нібито хотів передати третім особам матеріали, що становлять державну таємницю. У Забілого вилучили персональний ноутбук та цифрові носії.

Також СБУ провела обшук у кабінетах працівників музею, де вилучила два ноутбуки, один жорсткий диск, паперові копії історичних документів, а також відеосвідчення дисидентів, записані дослідниками протягом 2009-2010 років.

9 вересня СБУ повідомила про порушення кримінальної справи за фактом готування до розголошення співробітником СБУ відомостей, що становлять державну таємницю.

Також у СБУ назвали абсурдними заяви про несанкціонований обшук в музеї «Тюрма на Лонцького».

Зокрема, як підкреслюється в повідомленні, саме СБУ була ініціатором відкриття Меморіально-дослідницького комплексу пам’яті жертв окупаційних режимів. Досі музей перебуває на балансі СБУ, утримується за рахунок бюджету СБУ, а його працівники, у тому числі його директор Забілий, отримують зарплату в СБУ, зазначається у повідомленні.
XS
SM
MD
LG