Доступність посилання

ТОП новини

Ухвалення закону про мови змусить батьків віддавати дітей у російськомовні класи – Кириленко


Ухвалення законопроекту про мови, який було внесено коаліцією, призведе до того, що батьки будуть змушені віддавати своїх дітей в російськомовні класи. Про це заявив народний депутат, лідер партії «За Україну!» В’ячеслав Кириленко.

За словами Кириленка, котрі цитує прес-служба партії, сам міністр освіти та науки України Дмитро Табачник «приклав руку» до цього законопроекту.

«Відчувається, що Табачник особисто писав 21-шу статтю комуністично-регіонального законопроекту про мови. Там сказано – як в совєтські часи – батьки приходять і кажуть, якою мовою у школі буде вчитися їхня дитина», – зазначив депутат.

«Студенти також будуть поділені за мовною ознакою, а адміністрації вузів будуть створювати малокомплектні групи для україномовних студентів, інших же будуть заганяти до російськомовних груп», – прогнозує В’ячеслав Кириленко.

7 вересня у Верховній Раді був зареєстрований проект закону «Про мови в Україні», внесений представниками коаліції Олександром Єфремовим, Петром Симоненком та Сергієм Гриневецьким.

Законопроектом передбачено, що в Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської мови з урахуванням того, що російська мова є рідною або такою, якою повсякденно користується більшість громадян України, загальноприйнятою, поряд з українською, мовою міжособового спілкування на всій території України, однією з офіційних і робочих мов Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних Націй, ЮНЕСКО та інших міжнародних організацій.
XS
SM
MD
LG