Доступність посилання

ТОП новини

Українська громада у США протестує проти політики Януковича


Віктор Янукович (архівна фотографія)
Віктор Янукович (архівна фотографія)

Прага – Під час візиту Президента України до США представники української громади організували акцію протесту у Нью-Йорку проти політики української влади під гаслом «Україна не для продажу». Акція під егідою Українського конгресового комітету Америки (УККА) – найбільшої організації діаспори – має початися в середу близько півночі за київським часом перед штаб-квартирою української місії України при ООН. З чим пов’язаний цей протест Радіо Свобода розповіла по телефону з Нью-Йорка президент УККА Тамара Олексій.

– Українська громада, коли дізналася, що Президент Янукович приїжджає до Нью-Йорка, щоб виступати перед Генеральною асамблеєю ООН, вирішила, що це дасть нам дуже добру нагоду відстоювати права людини і національні права в Україні і також протестувати проти проросійської політики Президента та його Адміністрації. Ми є свідками того, що СБУ повертається до тактики КДБ. Вони незаконно затримують істориків, вони залякують студентів, вони тиснуть на ректорів університетів. Тобто, є через що протестувати.

– Перед своїм візитом до США Президент України дав відповідь УККА, у листі відкинув критику на свою адресу. Він заявив про те, що визнає Голодомор, що просуває реформи в Україні і що буде сприяти демократичним виборам. Чи ви читали цього листа і яка ваша реакція на нього?

– Так, я читала листа, ми одержали його електронною поштою. Чесно кажучи, ми були трохи здивовані тим, що Президент за 24 години перед виїздом (до США) вислав нам цей лист, коли ми вислали наш лист ще в квітні. Ми офіційно йому напишемо відкритого листа, де наголосимо на тих темах, які нас турбують. Я читала ту частину, де він визнає Голодомор. Я не те, що в це не вірю, але я не думаю, що він визнав Голодомор геноцидом. Він сказав в листі, що відкриває архіви. Ті архіви вже давно були відкриті. Вони додали до офіційного сайту Президента інформацію про Голодомор ще в понеділок. Ми були дуже раді, що це сталося, але через кілька годин вони зняли ту інформацію і назад поставили набагато менше даних. Тепер немає ні слова про геноцид українського народу, тільки про Голодомор. На превеликий жаль, лист не відповідає на всі теми, які ми порушили перед Президентом раніше.

– У якій формі, на вашу думку, має відбуватися діалог між українською владою та діаспорою, щоб цей діалог був конструктивним?


– Українці, які живуть за межами України, завжди відстоювали українську незалежність і демократичну державу. Світовий конгрес українців, який є надбудовою української діаспори, вже мав зустріч з Президентом, але від того часу як вони подали їхній меморандум, прохання, не було відповіді. Тому ми як складова СКУ також чекаємо відповіді від Президента та ті питання, які турбують українську діаспору.

– Чи ви будете мати можливість зустрітися з Президентом Януковичем під час його нинішнього візиту до США?

– Це не передбачено.
  • Зображення 16x9

    Мар’яна Драч

    На Радіо Свобода – з 1996 року. Вела різні програми, серед яких «Україна і світ» та «Свобода сьогодні». Вивчала міжнародні відносини в Рузвельтському університеті в Чикаго і державне управління та економіку в Інституті державного управління і місцевого самоврядування (нині Академія) в Києві. Директор Української служби Радіо Свобода з травня 2013 року.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG