Доступність посилання

ТОП новини

Гриценко: Законопроект про мови – це удар по єдності суспільства


Голова парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони, лідер політичної партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко зазначає, що законопроект «Про мови» – це удар по єдності українського суспільства.

Як повідомили у прес-службі Анатолія Гриценка, про це він заявив в Івано-Франківську, коментуючи законопроект представників Партії регіонів Олександра Єфремова, КПУ Петра Симоненка та Блоку Литвина Сергія Гриневецького, що зареєстрованого у Верховній Раді 7 вересня 2010 року.

«Закон «Про мови» – удар по єдності українського суспільства, який може суттєвим чином негативно вплинути на перспективу України як держави», – сказав Анатолій Гриценко.

Він висловив переконання, що «мовне питання сьогодні взагалі не на часі».

Політик зазначив, що запропонований законопроект вбиває мотивацію вивчати українську мову, культуру та історію.

«Коли студент може обирати мову навчання, вгадайте яку обере людина з Донецька, Луганська, Криму? Якщо раніше студенти розуміли, що для того, аби отримати гідну освіту, їм потрібно знати українську мову, то після прийняття такого законопроекту цього вже не буде», – зауважив Анатолій Гриценко.

Народний депутат закликав замислитися, скільки із 200 тисяч студентів, які закінчують українські виші щорічно, будуть навчатися російською.

«Зараз є люди похилого віку, які не хочуть вивчати українську мову, бо психологічно ще живуть у Радянському Союзі. Після прийняття даного законопроекту до них приєднається інший прошарок – російськомовної, спрямованої на Росію молоді», – наголосив лідер «Громадянської позиції».

Сьогодні такий законопроект не можна розглядати у парламенті, зазначив Анатолій Гриценко.

Він зауважив, що не голосуватиме за даний проект закону, а також готовий об’єднувати зусилля з будь-якими політичними силами, що стоять на цій самій позиції.

За словами лідера партії «Громадянська позиція», з мовного питання мають сказати своє слово не лише політики, а й суспільство.
XS
SM
MD
LG