Доступність посилання

ТОП новини

«...як і все прогресивне людствО»


З дитячих років пам’ятаю, як цим посиланням на все «прогресивне людствО», розпочинався останній абзац кожної промови на урочистих зборах з нагоди чергової радянської річниці.

Зал помітно жвавішав, готуючи долоні до «бурхлививх оплесків». Сам промовець, вже не затинаючись, радісно дочитував залишок тексту, і відірвавши очі від листка, урочисто проголошував останні сакральні слова: «як вчить нас Комуністична партія!»

«Сім, Сім, відкрийся!», – натомість шепотіла я, бо куліси вже повільно розсувалися й розпочинався концерт, заради якого усі й пришли.

Уже 19 років ми чекаємо, коли ж завершиться «урочиста частина».

Вершина владної піраміди кілька разів змінила вже назву й колір, а ключові слова мантри досі ті самі.

Хіба що трохи змінені словосполучення: «вони ніколи не були за переконанням членами партії», «вони ніколи не були в партії за покликом серця», «вони були і залишаться пристосуванцями, а пристосуванцям народ дасть відповідну оцінку», громадяни «зможуть зробити так, аби ці товариші, або як там їх назвати», «вони людям нічого доброго не зробили».

І коли ж, нарешті, те довгоочікуване – «...ми, як і все прогресивне людство»?!

Коли ж, нарешті, розсунуться куліси політичного минулого і на українській сцені з'являться нові люди - з новою лексикою, прогресивними ідеями і здатністю працювати не лише на власні інтереси?!
  • Зображення 16x9

    Ірина Штогрін

    Редактор інформаційних програм Радіо Свобода з жовтня 2007 року. Редактор спецпроектів «Із архівів КДБ», «Сандармох», «Донецький аеропорт», «Українська Гельсінська група», «Голодомор», «Ті, хто знає» та інших. Ведуча та редактор телевізійного проекту «Ми разом». Автор ідеї та укладач документальної книги «АД 242». Автор ідеї, режисер та продюсер документального фільму «СІЧ». Працювала коментатором редакції культура Всесвітньої служби Радіо Україна Національної телерадіокомпанії, головним редактором служби новин радіостанції «Наше радіо», редактором проекту Міжнародної організації з міграції щодо протидії торгівлі людьми. Закінчила філософський факультет Ростовського університету. Пройшла бімедіальний курс з теле- та радіожурналістики Інтерньюз-Україна та кілька навчальних курсів «IREX ПроМедіа». 

XS
SM
MD
LG