Доступність посилання

ТОП новини
20 Січень 2019, Київ 20:50

Кожні 10 хвилин одна людина помирає у світі від сказу


Київ – Сьогоднішній день на календарі значиться всесвітнім днем боротьби зі сказом. Сказ – це потенційно небезпечна хвороба не тільки для тварин, а й для людини. Цього року кількість населених пунктів в Україні, де виявили тварин, хворих на сказ, збільшилась удвічі порівняно з аналогічним періодом 2009 року, повідомляє Держкомветмедицини. Минулого року лише у 6 областях України провели необхідну вакцинацію свійських та диких тварин. Чому вакцинація проводиться в недостатніх обсягах? Та чи є це єдиною причиною поширення сказу в Україні?

Головним джерелом зараження сказом є дикі та бездомні тварини, зазначає перший заступник голови Держкомветмедицини Володимир Горжеєв. Запобігти поширенню хвороби допомагає вакцинація, але, на жаль, цього року з необхідних 100 мільйонів гривень, в державному бюджеті на профілактику та діагностику цієї хвороби передбачили всього 32 мільйони. Ще у 2007 році, фінансування було достатнє, зауважує Володимир Горжеєв, і тварини 16 областей України отримали 4,5 мільйони доз вакцини від сказу.

«Вже в 2009 році вакцину застосували лише в шести областях, – каже він. – А навесні цього року, на жаль, таку роботу провели лише в Донецькій та Луганській областях».

Кількість спалахів сказу в Україні збільшилась удвічі

Держкомветмедицини повідомляє, що вже з 18 жовтня розпочнуть вакцинацію диких тварин у шести областях – Донецькій, Луганській, Полтавській, Чернігівській, Сумській та Київській. Але шість областей – це, звичайно, дуже маленький результат, наголошує Володимир Горжеєв. Наслідком недостатньої профілактики цієї небезпечної хвороби він вважає те, що вже зараз кількість осередків спалахів сказу в Україні збільшилась удвічі, порівняно з минулим роком.

Але окрім недостатньої вакцинації диких, свійських та безпритульних тварин, є й інші причини поширення сказу, зауважує заступник голови Держкомветмедицини. Це насамперед збільшення кількості бездомних тварин. На його думку, саме через недобросовісних господарів, багато тварин опиняється на вулиці, і вони стають носіями потенційно небезпечних для людей хвороб – не лише сказу, а й таких, як ехінококоз, лептоспіроз...

Тільки у Києві собак-безхатченків близько 30 тисяч


Водночас еколог Володимир Борейко не вважає, що причиною зростання армії бездомних тварин є, насамперед, недобросовісність господарів. Насправді бездомні собаки швидко розмножуються, тому лише в Києві собак-безхатченків вже близько 30 тисяч. Еколог вважає, що вакцинація тварин, зараз гостро необхідна.

«Треба, щоб була вакцинація. До того ж не лише свійських тварин, але й безпритульних собак та диких тварин. – наголошує Борейко. – Щоб їх просто не відстрілювали, бо це нічого не дає».

Собаки ж, у яких є дах над головою, обов’язково повинні отримати щеплення проти сказу. Еколог зазначає, що запобігти поширенню хвороби – це перший обов’язок кожного власника собаки.

Адже сказ – це потенційно небезпечна хвороба і для людини. За даними благодійної організації Альянсу з боротьби проти сказу, щорічно 55 тисяч осіб помирають у світі від сказу – в середньому одна людина кожні 10 хвилин.
  • 16x9 Image

    Валентина Аксьонова

    Співпрацює з Радіо Свобода з травня 2010 року. Працює для програм «Свобода сьогодні», «Європейська свобода», «Ранкова свобода» та «Лінія уваги». З 2009 року автор та ведуча програми «Сурма» на Національному Радіо. Має досвід роботи в гарячих точках, зокрема в Грузії в серпні 2008 року.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG