Доступність посилання

ТОП новини

Зростає американська допомога Криму


Посол США в Україні Джон Теффт
Посол США в Україні Джон Теффт

Сімферополь – У середу посол Сполучених Штатів Америки в Україні пан Джон Теффт відвідує Сімферопольську міську лікарню швидкої допомоги і Кримську дитячу клініку. Там він ознайомлюється з перебігом реалізації заключної фази проекту «Акція: Дай Надію». В рамках цього проекту, організованого і профінансованого Держдепартаментом США, автономія отримала велику кількість медичного обладнання.

Його вартість – 22 з половиною мільйони доларів, це обладнання отримали 9 кримських лікарень і клінік, причому, серед них і провінційні. За повідомленням Відділу преси, освіти і культури посольства, проект розпочався в листопаді минулого року і зараз завершується уже 3 його етап.

Для ефективного виконання проекту Держдепартамент США виділив технічний персонал, транспорт, вантажно-розвантажні засоби, а також фахівців зі встановлення отриманого обладнання і проведення тренінгів з його експлуатації. У серпні-вересні два десятки американських експертів доставили, встановили і налагодили обладнання в усіх медичних закладах, яким надавалася допомога. Зараз вони проводять навчання медичного персоналу з ефективної експлуатації цього обладнання.

Станом на сьогодні Крим вже отримав зі США 94 контейнери, з яких 29 – із найсучаснішим медичним обладнанням, 60 – з медичним приладдям та ліками і ще 5 контейнерів – з медично-рятувальним обладнанням для кримського главку МНС України.

Крим з удячністю приймає допомогу

Це не єдиний гуманітарний проект, який реалізує Посольство США В Україні на півострові. Уже в четвер посол Теффт у Ялті урочисто вручить дому-музею Антона Чехова грант на 39 тисяч американських доларів для того, щоб музейники змогли реставрувати предмети інтер‘єру, які належали великому російському письменнику.

Протягом останнього року американська амбасада підтримала гастролі в Криму одразу кількох відомих в усьому світі джазменів і на півострові, де люблять і знають джаз, це оцінили.

Слід сказати, що якщо раніше будь-яка американська присутність у Криму сприймалася майже вороже, а американська допомога – з настороженістю, то зараз ситуація змінилася. Сьогодні в заходах у лікарнях також бере участь міністр охорони здоров’я автономії Сергій Донич, а завтра у будинку-музеї Чехова – віце-прем’єр-міністр кримського уряду Тетяна Умрихіна та інші високопосадовці.

І зараз місцева преса друкує не нападки на США, а критикує уряд автономії, який не спромігся знайти кошти на реконструкцію музею російського класика.
  • Зображення 16x9

    Володимир Притула

    Кримський журналіст. Співпрацюю з Радіо Свобода з 1990 року. Керівник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» з березня 2014 року. В грудні 2014-го був змушений покинути півострів. Заслужений журналіст України.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG