Доступність посилання

ТОП новини

У світі обговорюють можливу терористичну змову проти європейців


(архівна фотографія) Поліцейський на місці теракту

Прага – Мас-медіа повідомляють про те, що західні розвідувальні служби викрили наміри терактів у Великій Британії, Франції та Німеччині. Напади на європейські міста планували у Пакистані, інформують західні ЗМІ, посилаючись на неназвані офіційні джерела в галузі безпеки. Реальну загрозу таких нападів оцінюють по-різному.

Це був один із найсерйозніших планів терактів «Аль-Каїди» за останні роки, інформує британська корпорація Бі-Бі-Сі. Групи бойовиків мали захоплювали західних заручників і вбивати їх. За повідомленнями, цей сценарій вже переходив від стадії задуму до планування. Ініціатори хотіли відтворити напади в індійському місті Мумбай у 2008 році, коли нападники захопили два готелі. В результаті загинуло понад 160 осіб. Американський телеканал ABC News розповідає, що джерелом інформації про нові плани став підозрюваний терорист із німецьким паспортом, якого затримали по дорозі до Європи і якого зараз утримують в Афганістані.

Європейські урядовці не підтверджують саме такої терористичної змови, але постійно наголошують, що проблема нападів є серйозною. У вівторок в Парижі через загрозу вибуху евакуювали туристів із Ейфелевої вежі. Поліцію повідомили, що біля вежі закладено бомбу, яку так і не знайшли. Це вже друга евакуація з Ейфелевої вежі за останні два тижні.

«Я можу підтвердити, що загроза тероризму реальна, що нашу пильність посилено, запроваджено «червоний рівень» терористичної загрози, тобто найвищий рівень», – так міністр внутрішніх справ Франції Бріс Ортефе попереджав співвітчизників тиждень тому, ще до публікацій про нову терористичну змову проти європейців.

Американці вцілили в одного з лідерів «Аль-Каїди»

Незважаючи на тривожні повідомлення, у Великій Британії та Німеччині не підвищують рівня готовності до можливих атак.

Міністерство внутрішніх справ Німеччини у середу заявило, що «Аль-Каїда» вже давно планує напасти на Європу, але водночас додало, що наразі немає конкретних даних про неминучі атаки у Німеччині.

У Великій Британії керівник розвідки MI5 Джонатан Еванс у середині вересня оцінював загрозу смертельних наслідків від терактів у Європі як серйозну.

Тим часом американці здійснили нові удари по прикордонних пакистанських регіонах саме для того, щоб знищити організаторів європейської змови, повідомляє газета «Волл Стріт Джорнал».

Пакистанські представники, зі свого боку, у середу назвали таку публікацію спекуляцією. У нас немає жодних даних про те, що там планували напади, заявив речник пакистанських військових.

Кількість американських ударів по бойовиках вздовж пакистансько-афганського кордону зросла більше ніж удвічі порівняно з минулими місяцями. Представники НАТО у середу підтвердили, що в результаті загинув один із чільних командувачів «Аль-Каїди». Водночас у Пакистані ще перевіряють інформацію про те, що, нібито, загинув ще один командувач бойовиків.
  • Зображення 16x9

    Мар’яна Драч

    На Радіо Свобода – з 1996 року. Вела різні програми, серед яких «Україна і світ» та «Свобода сьогодні». Вивчала міжнародні відносини в Рузвельтському університеті в Чикаго і державне управління та економіку в Інституті державного управління і місцевого самоврядування (нині Академія) в Києві. Директор Української служби Радіо Свобода з травня 2013 року.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG