Доступність посилання

ТОП новини

Проект Податкового кодексу обговорюватимуть у Верховній Раді


Київ – Сьогодні у Верховній Раді відбудуться громадські слухання за проектом Податкового кодексу, внесеного Кабінетом Міністрів. Депутати, члени парламентського комітету з питань податкової та митної політики розраховують, що ще є час внести зміни до проекту Податкового кодексу. Водночас деякі фахівці-економісти припускають, що проект не зазнає суттєвих змін, оскільки в цьому не зацікавлений уряд.

Спікер парламенту Володимир Литвин напередодні заявив про плани внести проект Податкового кодексу на розгляд Верховної Ради вже наступного пленарного тижня.

Член парламентського Комітету з питань податкової та митної політики, «регіонал» Олег Царьов розповідає, що під час слухань 30 вересня Партія регіонів не пропонуватиме зміни до проекту Податкового кодексу. Однак, наголошує він, запропоновані нині зміни до проекту будуть підготовлені вже до другого читання. «Загалом, за процедурою, між першим і другим читаннями кожен народний депутат і навіть Президент можуть пропонувати зміни до того чи іншого законопроекту», – додає він.

Обговорення – лише формальність – БЮТ

Натомість інший член комітету, депутат від БЮТ Костянтин Бондарєв запевняє, що громадські слухання за проектом Податкового кодексу – лише формальність, оскільки реально зміни до проекту вносити вже ніколи. «Навіть ознайомитися з проектом кодексу ми змогли лише на початку тижня. Обмаль часу, щоб опрацювати проект. Навіть так зване народне обговорення Податкового кодексу – це формальність, бо коли суспільству пропонували його обговорювати, ніхто тексту в очі не бачив. Громадські слухання – це теж формальність, лише у стінах парламенту», – вважає парламентар.

Водночас фахівець з економічних питань Школи політичної аналітики НаУКМА Сергій Кисельов припускає, що деякі зміни до проекту таки вдасться внести, однак вони суттєво не змінять зміст пропонованого Податкового кодексу. «Зміни можуть бути, але повірте, ті моменти, які є принциповими для Азарова та його уряду, залишаться без змін. Часу на прийняття кодексу дуже мало, «піджимає» бюджетний процес, бо ж влада хоче будувати новий бюджет на новому Податковому кодексі», – підкреслює він.

Проект Податкового кодексу критикують не лише в опозиції, але й багато фахівців-економістів – зокрема за значне податкове навантаження на малий та середній бізнес. Проект оприлюднили лише тиждень тому.

Дивитись коментарі (3)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG