Навіть якщо там є найпростіші бактерії, це кардинально змінить уявлення людства про те, чи ми самі у всесвіті, вважають автори відкриття – астрономи з Каліфорнійського університету в Санта-Круз та Інституту Карнегі у Вашингтоні. Вчені спостерігали за сузір’ям Терезів із оптичного телескопу на американських Гаваях протягом 11 років.
За їхніми даними, потенційно придатна для життя планета втричі більша за Землю, має тверду поверхню і силу тяжіння, спроможну утримувати атмосферу. Ця планета обертається довкола зірки Ґліз протягом 37 днів, але не крутиться довкола свої вісі. Це означає, що на одній частині постійно панує темрява, а на іншій світло. Тому найбільше придатні для життя у тому вигляді, як ми його знаємо, саме зони на межі. Як описує каліфорнійський дослідник Стівен Воґт, там погода цілком придатна для прогулянок у сорочці з коротким рукавом.
Якщо це саме так, то це «епохальне відкриття» – український академік
Директор головної Астрономічної обсерваторії Національної академії України Ярослав Яцків сказав Радіо Свобода, що досі техніка не дозволяла відкривати такі малі за розмірами планети в позасонячних системах.
«Якщо перевірка покаже, що відкриття американських астрономів дійсно підтверджується, а ми завжди довго шукаємо такі підтвердження, тоді це буде епохальне відкриття, це як 50 років тому вихід людини в космос, а це буде вихід у новий біологічний світ», – говорить академік Яцків.
За мірками Всесвіту 20 світлових років це як рукою подати, але за розвитку сучасної техніки людство поки не може скоро наблизитися до потенційно цікавої планети.