Доступність посилання

ТОП новини

У Боснії і Герцеговині в неділю обиратимуть парламент і президента


Белград – Йдеться про сьомі вибори від 1990 року. На підставі Дейтонських угод, Боснія і Герцеговина складається з двох частин: Федерації та Республіки Сербської. В складі босняцько-хорватської федерації є 10 кантонів. У неділю проходитимуть парламентські та президентські вибори на загальному рівні, в Федерації та в Республіці Сербській, а також вибори депутатів до кантональних рад. Отож, не дивно, що у виборчих бюлетенях загалом є майже дев’ять тисяч імен.

Право голосу мають три мільйони 126 тисяч громадян. Вони обиратимуть трьох членів державної Президії, в якій повинні бути один босняк, один серб та один хорват. Одночасно обиратимуть 42 представників трьох народів до Парламентської асамблеї Боснії і Герцеговини та 98 депутатів до парламенту Федерації й 83 депутатів до парламенту Республіки Сербської.

У передвиборчій кампанії брали участь 39 партії та 11 коаліцій.

Оцінюючи перебіг виборчої кампанії, відомий сараєвський журналіст й письменник Іван Ловренович зазначив: «Кампанія показала тенденції, які викликають стурбованість. Майже всі партійні лідери застосовували сильну войовничу риторику, зокрема ті, хто використовує національну колективістичну ідею та почуття національної образи як невичерпне джерело голосів».

Складна економічна ситуація сприяє націоналістам

Чимало оглядачів зазначають, що інакше й не може бути в країні, котра базується на угоді трьох народів, а не на правах вільних громадян.

Крім національних прав, політичні діячі обіцяли громадянам економічний прогрес, нові робочі місця і чимало іншого, але не уточнювали, хто буде інвестувати у відсталу економіку.

Економіст Светлана Ценич у зв`язку з цим зауважує: «Громадяни мають набагато більше бюрократії, набагато більше бюрократів, аніж раніше. Дуже важко займатися бізнесом у нинішній Боснії і Герцеговині, важко створювати та зареєструвати нові компанії. Найбільше потрібно допомагати тим, хто отримує найменше».

У такій, не дуже веселій ситуації проходитимуть вибори. Чи це знову вплине на перемогу націоналістичних партій, як бувало в минулому, стане відомо вже в понеділок зранку.
  • Зображення 16x9

    Михайло Рамач

    За освітою історик. Журналіст, поет, перекладач та сценарист. Автор семи поетичних книжок, пʼяти книг есе про колишню Югославію й нинішню Сербію. Був головним редактором трьох сербських щоденних газет. Співробітник Радіо Свобода з 1998 року. В сербських ЗМІ від початку 1990-х років друкує матеріали про Україну.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG