Доступність посилання

ТОП новини

CША: передвиборча боротьба


Нью-Йорк – У Сполучених Штатах розгортається інтенсивна передвиборча кампанія і зосереджується вона насамперед на економічних проблемах країни.

Другого листопада відбудуться вибори до Конгресу США. Американці переобиратимуть усю Палату представників, 435 конгресменів, і третину сенаторів, точніше – 37 із 100. Як показують соціологічні дослідження, суспільство незадоволене діяльністю Конгресу, воно виставляє законодавцям найнижчу оцінку й вимагає змін.

Один з учасників багатотисячного мітингу Демократичної партії минулого вікенду у Вашингтоні перед пам’ятником Аврааму Лінкольну, сказав телевізійному репортерові: «Я сподіваюся, що демократи у Конгресі зроблять те, для чого ми їх туди обирали і те, для чого люди голосували за (президента Барака) Обаму».

Республіканці кажуть, звертаючись до виборців – якщо вам не подобається стан американської економіки, рецесія, мусите звинувачувати президента і його Демократичну партію. Мовляв, це ж демократи мають більшість в обох палатах Конгресу. Та й сам президент визнає серйозність ситуації: «Ми прагнемо, аби (економічне) відновлення просувалося енергійніше і прискорювало створення нових робочих місць, так відчайдушно необхідних по всій країні». Але подивіться, кажуть демократи, це ж республіканська адміністрація президента Джорджа Буша спричинила фінансову катастрофу і рецесію, найбільший економічний спад від часів Великої депресії 30-х років минулого століття. Невже ви тепер голосуватимете за республіканців? Логіка така, що хоч який високий рівень безробіття, близько 10 відсотків, хоч як багато людей втратили свої домівки, бо нема чим виплачувати іпотечні позики, все було б значно гірше, якби республіканцям вдалося заблокувати план Обами. Саме завдяки демократичній більшості у Конгресі було впроваджено пакет економічних і фінансових стимулів, який починає даватися взнаки. Це аргументи демократів.

Республіканці наступають

Республіканці, однак, у нинішньому стані речей звинувачують президента Барака Обаму і Демократичну партію.

«Настрій країни – не проти наших інститутів, настрій проти податків, проти надмірного національного боргу і проти Обами», – стверджує конгресмен Джон Бейнер, лідер республіканців у Палаті Представників.

Якщо на виборах до Конгресу переможуть республіканці, як заповідають опитування громадської думки, то Бейнер стане новим спікером Палати представників.

Цікаво, що ті ж таки опитування показують, що переважна більшість виборців покладають відповідальність за рецесію на президента Буша, а не на Обаму. Разом з тим, хоча 4 з кожних 10 виборців однаково звинувачують обидві партії у Конгресі, все ж вони вважають республіканців більш здатними піднести економіку.

Все вирішать вибори, до яких залишається менше місяця.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG