Доступність посилання

ТОП новини

У Польщі викорінюють торгівлю токсичними «міксами»


Варшава – Польський уряд оголосив війну продавцям сумішей з психотропним ефектом. Уже кілька днів у Польщі триває широкомасштабна акція з виявлення та закриття пунктів продажу так званих міксів. Кабінет міністрів і парламент обіцяють швидкі зміни в законодавстві, що допоможуть ефективніше боротися зі справжньою пошестю небезпечних для здоров’я токсичних препаратів.

Загальнопольська дискусія про шкідливість та доступність токсичних сумішей, що змінюють стан свідомості, розпочалася у місті Бидґощ. Наприкінці вересня там тяжко отруїлися двоє підлітків. Як встановили медики, причина отруєння – доступні у легальному продажі хімічні речовини, так звані «мікси».

Услід за цим висновком лікарів місцева влада постановила заборонити продаж психоактивних субстанцій на території міста. Проте не минуло й кількох днів, як випадки отруєння курильними сумішами чи так званими енергетичними порошками трапилися в інших містах Польщі. Місцева влада почала вимагати рішучих дій від центральної.

Забили на сполох також польські наркологи. Вони не можуть ефективно лікувати таких хворих, оскільки не знають хімічного складу препаратів, що спричиняють отруєння.

Тим часом польські санітарні та правоохоронні служби вкотре нагадали, що у них нема правових інструментів для ефективної боротьби зі своєрідною епідемією легальної отрути. Річ у тім, що небезпечних психоактивних субстанцій немає в списку заборонених у Польщі наркотичних речовин.

Крім того, гендлярі знайшли спосіб, як обійти чинне законодавство. Вони продають свої препарати, як предмети для колекціонування, що непридатні для вживання. Тож санітарні служби не мають правового приводу, щоб контролювати вміст цих препаратів. Така ситуація стала своєрідною пасткою для польської молоді. Гендлярі наголошували на тому, що їхні хімічні суміші продаються в Польщі легально. Тим самим вони переконували, що ці препарати не шкодять здоров’ю.

Уряд готовий діяти на межі права

Дональд Туск
Коли справа отруйних «міксів» набула великого медіа-розголосу, у неї втрутився польський уряд. Зі спеціальною заявою виступив прем’єр-міністр Дональд Туск. Він оголосив нещадну війну горе-бізнесменам.

«Ми знаємо, що буде протидія, це групи, які мають величезні можливості, правову допомогу, гроші, та ми не відступимо. Будемо діяти, а якщо буде потрібно, то будемо діяти на межі права, але в межах права. Ми не залишимо цих людей у спокої, я переконаний, що досягнемо успіху», – зазначив прем’єр-міністр.

Відразу ж після цієї заяви Туска у Польщі розпочалася кампанія вилучення шкідливих препаратів із продажу, закрили спеціалізовані магазини. Упродовж минулих вихідних спільними зусиллями правоохоронців та працівників санітарних служб було закрито майже тисячу таких закладів.

У понеділок міністр юстиції Кшиштоф Квятковський заявив, що впродовж найближчих тижнів буде новелізоване польське законодавство. За його словами, польське право буде одним із найсуворіших у Європі щодо продавців психоактивних препаратів.

У відповідь на кампанію влади продавці психоактивних субстанцій заявляють, що не сидітимуть, склавши руки, а задіють юристів, які оскаржуватимуть дії польської влади. За приблизним підрахунками експертів, вартість польського ринку «міксів» – це приблизно 100 мільйонів євро. Тож подолати цей прибутковий горе-бізнес польській владі буде вельми непросто.

Дивитись коментарі (1)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG