Доступність посилання

ТОП новини

МЗС: резолюція ПАРЄ сприяє євроінтеграції


Міністерство закордонних справ України називає резолюцію Парламентської Асамблеї Ради Європи щодо України «важливим кроком у напрямі реалізації євроінтеграційного курсу держави». Про це йдеться в коментарі МЗС, оприлюдненому на сайті Президента України.

За повідомленням, Україна прагне забезпечити досягнення високих стандартів європейської демократії і «цінує підтримку і поради Ради Європи як найбільш авторитетної в цій сфері міжнародної організації».

Міністерство наголошує, що ПАРЄ відхилила спроби окремих політичних сил по-своєму інтерпретувати логіку внутрішніх процесів в Україні. «За підсумками ретельного моніторингу (ПАРЄ) визнала, що вони (процеси в Україні) відповідають стандартам демократичного управління», – мовиться в повідомленні.

Перебіг розгляду резолюції й дебати, в яких взяли участь представники різних фракцій Верховної Ради, «упевнено продемонстрували, що в Україні є жива й конкурентна демократія, що створює простір як для ефективної роботи влади, так і вільної діяльності опозиції», заявляють у МЗС.

Міністерство вважає, що окремі зауваження про недоліки у функціонуванні демократичних інститутів і рекомендації щодо їх усунення допоможуть Президентові Віктору Януковичу й Кабінету Міністрів ефективніше розробляти й реалізовувати політику, спрямовану на досягнення високих європейських стандартів.

У повідомленні також вказується на готовність України взаємодіяти з моніторинговим комітетом ПАРЄ й з усіма інститутами Ради Європи.

Вчора ПАРЄ ухвалила резолюцію про стан демократичних інститутів в Україні. Поміж іншим, Парламентська асамблея висловила занепокоєння через утиски основних демократичних свобод, на які останнім часом скаржаться політичні сили, неурядові організації та представники українських ЗМІ.
XS
SM
MD
LG