Доступність посилання

ТОП новини

Депутати відмовилися від проведення спецзасідання щодо рішення КСУ


Народні депутати України відмовилися внести до порядку денного сесії розгляд постанови про проведення спеціального пленарного засідання парламенту про політичну кризу в державі, яка виникла у зв’язку з рішенням Конституційного Суду України від 30 вересня щодо скасування політичної реформи 2004 року.

За внесення цього питання до порядку денного сесії проголосували лише 23 народних депутати із 287, зареєстрованих у залі засідань.

Депутати також не захотіли внести до порядку проект постанови про висловлення недовіри суддям КСУ. За те, щоб включити це питання до порядку денного, проголосували 24 депутати із 287.

Проект постанови пропонував висловити недовіру суддям КСУ у зв’язку з неналежним виконанням ними зобов’язань, передбачених Конституцією та законами України.

Депутати також відмовилися включити до порядку денного розгляд постанови про святкування «20-річчя студентської революції на граніті». Лише 23 народних депутати з 283, що зареєструвалися у залі засідань, вважають, що це питання треба вносити до порядку денного сесії.

«Революцією на граніті» були названі студентські протести 1990 року на площі Жовтневої революції, яка отримала після цих подій нинішню назву – майдан Незалежності.

У жовтні 1990 року студенти українських вишів оголосили безстрокове голодування в центрі Києва, вимагаючи відставки голови уряду УРСР, проведення виборів до Верховної Ради на багатопартійній основі, неприпустимості укладення нового союзного договору між республіками СРСР та націоналізації майна Компартії і комсомолу. Також студенти вимагали забезпечити проходження строкової військової служби громадянами України поза межами республіки тільки за добровільною згодою громадянина.
XS
SM
MD
LG