Доступність посилання

ТОП новини

США: сонячні батареї на даху Білого дому


Президент Барак Обама

Нью-Йорк – У Сполучених Штатах президент Барак Обама віддав розпорядження встановити на даху Білого дому сонячні батареї, які мають виробляти достатню кількість електроенергії для нагрівання води й освітлення побутових приміщень першої родини.

Сонячні батареї на даху найвідомішого будинку Америки встановлюватимуть не вперше. Це робив ще президент Джиммі Картер три десятиріччя тому, закликаючи американців наслідувати його приклад. Ті панелі, однак, зняли 1986 року за наказом тодішнього президента Рональда Рейгана.

Від самого початку свого президентства Барак Обама обстоює застосування відновлюваної електроенергії. Про це йому нагадали минулого місяця активісти руху захисту довкілля, які пронесли одну з картерівських сонячних батарей від штату Мейн, на півночі атлантичного узбережжя, до Вашингтона. Це студенти – учасники глобальної кампанії, що закликає світових лідерів опалювати свої домівки сонячною енергією.

Зі свого боку, підприємці – виробники сонячних батарей - вимагають, щоб Білий дім став прикладом для країни. Рон Ріш, голова Асоціації виробників сонячних панелей, сказав у телевізійному інтерв’ю, що сонячна батарея на даху, як він висловився «найважливішої нерухомості країни» буде потужним символом, і додав: «Зрештою, цей будинок належить не президентові Обамі, а народові. Отож, я гадаю, для президента важливо поліпшувати (цей будинок), аби показати американцям, що вони теж можуть так робити».

До речі, промисловці вже запропонували надати сонячні панелі для Білого дому безкоштовно. Виступаючи перед бізнесменами, Обама, зокрема, сказав: «15 років тому Сполучені Штати виробляли 40 відсотків світових сонячних батарей. 40 відсотків. Але вже 2008-го року наша частка зменшилася до 5 відсотків. Я не маю наміру поступатися американським лідерством у цій промисловості».

Сонячні панелі в Афганістані

Між тим, американські сонячні батареї вже появилися в Афганістані. За повідомленням газети The New York Times, морські піхотинці минулого тижня завезли до провінції Гелманд панелі із супровідним обладнанням.

Пентагон прагне використовувати в Афганістані відновлювальні енергетичні джерела, щоб зменшити залежність від транспортування пального. Рей Мейбас, військово-морський міністр каже: «Є чимало глибоких причин застосування сонячних батарей, але найголовніша для нас та, що це вигідно».

Що ж до встановлення сонячних батарей на даху Білого дому, то воно має бути завершено до весни наступного року.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG