Доступність посилання

ТОП новини

В Україні щодня реєструють 48 випадків захворювання на ВІЛ – МОЗ


В Україні щодня реєструють 48 випадків захворювання на ВІЛ-інфекцію, повідомила голова Комітету з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІД та іншим соціально-небезпечним хворобам Міністерства охорони здоров’я України Світлана Черенько.

«На жаль, Україна поки ще не може гордитися тим, що взяла епідемію ВІЛ/СНІДу під контроль. Кожен день ми реєструємо 48 нових випадків на ВІЛ-інфекцію в молодому віці. З кожним роком збільшується кількість нових випадків приблизно на 10%. Це все свідчить про те, що наші заходи зі зміни ризикованої поведінки молоді на безпечну поки ще малоефективні, тому первинна профілактика ВІЛ/СНІДу сьогодні є одним із пріоритетних напрямків державної політики протидії ВІЛ/СНІДу», – сказала Черенько.

Зі свого боку, координатор системи ООН, постійний представник ПРООН в Україні Олів’є Адам додав, що згідно з офіційною статистикою в Україні на обліку перебуває приблизно 167 тисяч осіб з ВІЛ-інфекцією, з них 33 тисячі – хворих на СНІД. «На жаль, це тільки верхівка айсберга. Ця статистика не віддзеркалює реальної ситуації, тому що 7 із 10-ох ВІЛ-позитивних людей не знають про свій статус», – заявив Адам.

За його словами, в Україні реальна кількість ВІЛ-позитивних та хворих на СНІД може дорівнювати 360 тисячам, що становить приблизно 1,33% від кількості дорослого населення країни. «Ці дані свідчать про найактивнішу і найшвидшу ВІЛ-епідемію в Європі.

Також ми бачимо підйом кількості і інших захворювань, що передаються статевим шляхом. І особливо це стосується молоді. Це означає, що наша профілактика не працює», – заявив координатор системи ООН.

Як заявив Адам, головними профілактичними заходами для припинення поширення ВІЛ/СНІД мають стати регулярне тестування на ВІЛ-інфекцію, а також використання презервативів при статевих контактах.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG