Доступність посилання

ТОП новини

Міністри країн ЄС обговорили рівень терористичної загрози


У Люксембурзі в четвер пройшло засідання Ради міністрів юстиції і внутрішніх справ Європейського Cоюзу. Серед питань, що обговорювались, – терористична загроза, про рівень якої в Європі днями заявив Держдепартамент США, а ще раніше – спецслужби низки європейських країн.

Координатор ЄС у боротьбі з тероризмом Жиль де Керш, який брав участь у цьому засіданні, зазначив, що національна безпека не входить до безпосередньої компетенції Євросоюзу. Роль ЄС, за його словами, допоміжна, координуюча.

«Коли обговорювалися Амстердамський і Лісабонський договори про Євросоюз, його автори, тобто 27 членів ЄС, виходили з того, що головну відповідальність за свою внутрішню безпеку несуть самі держави союзу», – сказав де Керш.

За його словами, кожна держава-член ЄС повинна сама оцінювати ситуацію, виходячи зі своєї географії, історії, наявності на її території тих чи інших діаспор, а також спираючись на оперативні дані спецслужб.

У зустрічі в Люксембурзі брала участь помічник міністра національної безпеки США – Джейн Гол Лут.

Сторони домовились проводити щорічні міністерські наради з безпеки між ЄС і США, – повідомляє з Брюсселя кореспондент Радіо Свобода.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG