Доступність посилання

ТОП новини

Українські студенти готуються до всеукраїнської акції проти платних послуг у вишах


Акція проти «комерціалізації освіти» відбудеться у вівторок, 12 жовтня, в 13 містах України, інформує сайт незалежної студентської профспілки «Пряма дія».

Студенти вимагатимуть скасування постанови Кабінету Міністрів №796, яка дозволяє вишам вводити платні послуги.

Демонстрація в Києві має розпочатися о 16:00 біля метро Арсенальна, звідки студенти попрямують до Кабінету Міністрів.

«На думку студентів, постанова №796 фактично знищує право на безкоштовну освіту в Україні. Згідно з документом, тепер адміністраціям університетів дозволено вводити плату за користування бібліотеками, спортзалами, медпунктами та інтернетом. Також плата може стягуватися за пропущені пари, перескладання іспитів, проведення концертів тощо», – наголошено в повідомленні.

Профспілка «Пряма дія» є співорганізатором акції. Координація Всеукраїнської акції протесту відбувається в соціальній мережі «Вконтакте».

Організатори зазначають, що в демонстраціях не братимуть участі політичні партії. «Якщо якась із партій з'явиться на акції, ми розцінюватимемо це як відверту провокацію. Захист прав студентів – справа рук самих студентів», – наголосили у профспілці «Пряма дія».

За інформацією профспілки, про готовність підтримати протестну кампанію заявили студенти Харкова, Луганська, Львова, Луцька, Івано-Франківська, Сімферополя та інших міст.

У студентській профспілці також зазначили, що у 2009 році уряд Юлії Тимошенко ухвалив аналогічну постанову, що дозволяла вводити «платні послуги» в університетах, але через масові виступів студентів Кабмін був змушений скасувати свою постанову.
XS
SM
MD
LG