Доступність посилання

ТОП новини

Британія в очікуванні серйозних бюджетних заощаджень


Лондон – Цього місяця новий британський консервативно-ліберальний уряд має оголосити перегляд видатків, який з острахом очікують ті британці, котрі працюють у бюджетному секторі. Уряд планує радикально скоротити видатки на соціальні потреби, аби протидіяти величезному, найбільшому у мирний час, дефіциту бюджету країни. Опозиція критикує ці плани, а профспілки погрожують масовими страйками.

У Британії чути все більше невдоволення запланованими скороченнями видатків у громадській сфері. Воно наростає у міру того, як стають відомими деякі конкретні статті цих скорочень. Владі доводиться все енергійніше захищати плани, які опозиційна Лейбористська партія вважає надто радикальними. Вона закликає уряд впроваджувати скорочення більш поступово.

Погашення величезного державного дефіциту було в центрі уваги щорічної партійної конференції Консервативної партії цього тижня, на якій прем’єр Дейвід Камерон та міністр фінансів Джордж Осборн захищали свою політику. Адже багато представників торі, депутати місцевих рад, побоюються, що радикальні заощадження можуть нівелювати їхні шанси переобратися на муніципальних виборах.

Але Дейвід Камерон із цього приводу заявив: «Я думаю, ми зробили б неправильно, якби відкладали це рішення. Бо тоді державний борг далі збільшувався б, збільшувалися б і суми на обслуговування боргу. В результаті скорочення видатків було б ще глибшим. А це значить, що ці рішення треба ухвалювати, захищати їх і боротися на місцевих виборах наступного року, справді, у важких обставинах, але ми їх ухвалюємо в національних інтересах».

Камерон також обіцяє, що після розчарувань і труднощів для людей, пов’язаних зі скороченнями, для британської економіки з’явиться «світло у кінці тунелю». В одному з інтерв’ю прем’єр-міністр також заявив, що Британія має потенціал стати «великою історією успіху цього десятиліття».

30-відсоткове скорочення майже по усіх міністерствах?

Тимчасом британська преса міркує над тим, де саме відбудуться ці скорочення. Кажуть, що бюджети майже всіх міністерств будуть скорочені на 30 відсотків.

Вже тривають тертя щодо скорочення видатків на оборону, поліцію та соціальні проекти. Камерон каже, що заощадження буде зроблено лише там, де вони є «справді необхідними», і що він хоче уникнути ситуацій, коли видатки в якійсь ділянці буде скорочено, а тоді сам уряд скаже; «це було дурне скорочення, нам треба відновити те, що ми скоротили».

Практично у кожному виступі на тему заощаджень консерватори наголошують, що до такої політики призвели дії попереднього уряду лейбористів. Також прем'єр-міністр заявляє, що якби нині лейбористи залишалися при владі, то їм довелося б проводити такі самі скорочення видатків щоб погасити дефіцит бюджету.

Дейвід Камерон обіцяє зробити так, аби Британія більше ніколи не опинялася у становищі, коли вона живе в борг.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG