Доступність посилання

ТОП новини
16 грудня 2019, Київ 07:35

Влада продає іноземним компаніям київські землі (огляд преси)


Київ – «Газета по-українськи» коментує наміри Президента Віктора Януковича скасувати пропорційні вибори й запровадити мажоритарні. Хто такі мажоритарники? – запитує видання. Це люди, які ідеологічно не дуже сильні, але багаті. І їх можна легко загнати в будь-яку більшість. Ще експерти видання не схвалюють прагнення глави держави проводити вибори Президента і парламенту в один рік. Якщо це станеться, то існує загроза того, що всі вони представлятимуть одну політичну силу. Фактично це шлях до узурпації влади. І поміняти когось упродовж наступних п’яти років, щоб урівноважити владу, виборець не зможе.

Дописувач газети «Голос України» наголошує на неповажному ставленні в Україні до фундаментальної науки. Коли серед
високопосадовців мова заходить про науку, то акцентується увага лише на одному аспекті сучасних досліджень: їх корисності на сьогоднішньому етапі. Фундаментальна ж наука, що не направлена на миттєву або короткочасну вигоду, на думку автора статті, нікого не цікавить – ні державу, ні приватний бізнес, сконцентрований лише на так званих «коротких грошах». З цим не можна миритись, інакше суспільство очікує розумова деградація й істотне зниження якості життя. Про це йдеться в статті «Без фундаментальної науки ми ніхто».

Неврожай основних сільгоспкультур позначився на меню українців, але не на гаманцях аграріїв і переробників. Як пише «Ділова столиця», ціни на харчі у вересні шокували багатьох: вони щонайменше на 10-15% вище літніх і чи не вдвічі – торішніх. «Винуватцем» рекордного подорожчання не в останню чергу став низький урожай зернових, овочів і фруктів. Але, як зазначає видання, багато виробників занадто переоцінили дефіцит сировини і під прикриттям загального ажіотажу «домалювали» ціни.

Київська міськадміністрація з дозволу уряду поповнить бюджет за рахунок продажу землі. Головні покупці – іноземні компанії й дипломатичні представництва. Йдеться, передусім, про землю, яку вони зараз орендують. Експерти прогнозують появу тіньових схем для передачі ділянок підконтрольним компаніям. Про інші наслідки столичної приватизації розповідають видання «Економічні відомості».

Дивитись коментарі (1)

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG