Доступність посилання

ТОП новини

Студентам хочуть закрити роти


Блог – У вівторок у Львові на протест проти запровадження платних послуг в освіті вийшли, за різними даними, від 5 до 7 тисяч студентів. Колона була доволі величенька і до обласної адміністрації тягнулася через увесь центр. Галасу було багато і перехожі вголос казали: «Як студенти піднімуться – владі кінець».

Молоді люди одразу заявили про свою аполітичність. Вони вимагали скасувати постанову Кабміну № 796 про введення платних послуг у вузах. Мені говорили про інший бік цього документа, а саме, що ректорат тепер дуже легко може взяти кожного студента на грошовий гачок. У такий спосіб студентам просто закриють роти і унеможливлять їхню участь в акціях протесту. Розповіли вони і про факти виключення з вузів студентів, які брали участь в акціях проти влади Януковича.
У їхніх словах немає фальші з огляду вже хоч би на те, що усі ректори львівських вузів, окрім тільки доктора, отця Бориса Гудзяка та Івана Вакарчука, повністю прогнулись під нову владу. Керівники вузів чітко виконують вказівки Кабміну і обласної адміністрації. Позиція студента для них сьогодні нычого не варта.

Студенти відмовляються платити

x
Правоохоронці виділили для студентів місце для мітингу, метрів за 20 від входу в адміністрацію. До них звернувся заступник голови ОДА Мирон Янків і наголосив, що хоче говорити з ними «як професор». На що молодь скандувала, що вони прийшли послухати чиновника. І тоді молоді люди різко рвонула під самісінький вхід будинку. Посадовці розгубились.
Я стояла майже поруч вхідних дверей, за мною були журналісти, правоохоронці, влада, працівники СБУ. І раптом почувся запах диму. Хтось кинув димову шашку, якраз під стіну адміністрації. Усе відбулось миттєво, міліціонер її відніс у бік. Я не бачила, щоб її кидали із студентського натовпу, бо якраз фотографувала акцію протесту. Одразу опитала міліціонерів, але ті або мовчали, або ж ніхто нічого не бачив. Кілька старших людей сказали, що бачили, як шашку кинули з вікна адміністрації. Це підтвердили і кілька студентів.
У повідомленні правоохоронців мовиться про те, що студенти жбурляли згортки паперу, муляжі купюр та яйця, і що їх притягнуть за це до відповідальності. І ні слова про димову шашку. Я просто уявила, що якби шашку кинули студенти, то скільки було вчинилося галасу! А це дає підстави припустити: чи не була шашка спробою провокації, щоб через кілька днів заборонити молоді вже будь-які акції протесту?
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

XS
SM
MD
LG