Доступність посилання

ТОП новини

Закон про вибори в Україні не відповідає стандартам – спостерігачі #ElectUa


Місія спостерігачів Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи заявляє, що український закон про місцеві вибори не зовсім відповідає міжнародним стандартам. Про це заявила керівник місії Гудрун Мослер-Тернстрем в інтерв’ю газеті «Коммерсант-Украина» від 13 жовтня.

«Остаточні висновки будуть оприлюднені після виборів, у фінальному звіті. На даний момент склалося враження, що ваше законодавство не відповідає міжнародним стандартам», – сказала Гудрун Мослер-Тернстрем. За її словами, ще знадобиться час для уважнішого вивчення законів, але вже зараз є думка, що в складі територіальних виборчкомів не дотримано балансу. «Є й багато інших позицій, що викликають питання», – додала голова місії.

Як заявила Гудрун Мослер-Тернстрем, ці вибори для України – більше, ніж просто місцеві вибори. «Поза сумнівом, вибори стануть тестом для вашої нової влади, яка працює впродовж декількох місяців. Тому я б сказала, що це не місцеві, а загальнонаціональні вибори», – сказала вона.

За словами голови місії, робота місії призначена не тільки для Конгресу місцевих і регіональних влад, оскільки також відбувається тісна співпраця з органами Євросоюзу. Гудрун Мослер-Тернстрем наголосила, що до складу основної місії ввійдуть чотири представники Комітету регіонів ЄС, і, безперечно, ЄС враховуватиме звіт місії при оцінці демократичності виборів.

«До того ж ОБСЄ фактично не бере участі в спостереженні за виборчим процесом. Схоже, ми – єдина міжнародна організація, яка має намір спостерігати за цими виборами», – додала вона.

Голова місії відзначив, що учасники спостереження провели в Києві два дні з дуже щільним графіком, зустрічалися з представниками недержавних організацій, влади, опозиції і зібрали величезну кількість інформації. «Тепер нам належить її обробити, аби скласти уявлення про те, що відбувається в країні і про хід підготовки до виборів. 29 жовтня місія повернеться до України в розширеному складі – приїде 25 осіб», – сказала Гудрун Мослер-Тернстрем.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG