Доступність посилання

ТОП новини

У Дніпропетровську вшановують пам’ять жертв «газової» трагедії


Сьогодні у Дніпропетровську вшановують пам’ять жертв «газової» трагедії трирічної давнини. Тодішній вибух у житловому будинку забрав життя 23 осіб, 400 людей залишились без житла. Більше ста родичів та близьких загиблих збиралися сьогодні на панахиду в храмі, збудованому на місці трагедії.

За трагедію в Дніпропетровську, обурюються постраждалі, досі ніхто не відповів: обвинувачених у недбалості високопосадовців-газівників амністували2009 року.

Наразі Верховний суд України направив на повторний розгляд до суду першої інстанції кримінальну справу за фактом вибуху газу в багатоповерхівці. Суд ухвалив це рішення, розглянувши касаційну скаргу постраждалих.

«Ми вважаємо, що слід покарати винних у смерті наших дітей, батьків, сусідів. Однак конкретно щодо тих, хто був на лаві підсудних – вважаю, що їхня провина непряма. Відповісти має керівництво «Газексу», яке не приділяло уваги ремонту та експлуатації газопроводів. Зараз надія на те, що винні будуть покарані, з’явилась», – заявила в інтерв’ю Радіо Свобода голова ініціативної групи мешканців колишнього будинку Лілія Шаповалова.

Частина постраждалих від вибуху газу досі має претензії до влади. Так, мешканці двох приватних житлових будинків, пошкоджених вибуховою хвилею, нарікають на якість відновлювальних робіт на їхніх обійстях. Мешканка будинку №96 по вулиці Мандриківській Матрьона Стягайло каже: за три роки після ремонту дах на будинку протік, двері просіли.

«У мене тече дах, я просила міську владу – невже у вас не знайдеться цвяхів та шурупів на ремонт. Замість обіцяних 60-ти тисяч гривень я отримала 18 тисяч гривень компенсації», – стверджує Матрьона Стягайло.

За три роки залишилась невирішеною і проблема вцілілих перших двох під’їздів багатоповерхівки, вони і досі стоять законсервовані. Що робити зі спорудою, влада досі не визначилась.

«Питання, пов’язані з експлуатацією будинку, перебувають на розгляді. Досі розглядається питання про балансоутримувача, це складна ситуація, бо будинок належав не місцевій раді, а кооперативу. Була ідея передати його під соціальне житло або під житло для МНСників і міліції», – повідомила в інтерв’ю Радіо Свобода голова Жовтневої районної ради Вікторія Лукашова.

У річницю трагедії влада вкотре пообіцяла посилити перевірки безпеки життя людей в регіоні. «Я від всієї душі співчуваю родичам загиблих три роки тому на Мандриківській і у вчорашній аварії в Марганці. Недотримання правил техніки безпеки і недбалість – це справжні злочини. Я від всієї душі закликаю земляків прийти сьогодні в церкви, помолитись і засвітити свічку. Ми посилимо перевірки дотримання всіх правил безпеки», – зазначив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG