Доступність посилання

ТОП новини

Ганьба: Азаров порівняв Севастополь з Гібралтаром


Микола Азаров
Прем’єр-міністр Микола Азаров дозволив собі абсолютно неприпустиму річ: порівняв Севастополь з Гібралтаром.

Як передає УНІАН, виступаючи в Брюсселі на конференції, організованій групою Прогресивного альянсу соціалістів і демократів Європарламенту, Микола Азаров сказав, що базування Чорноморського флоту РФ на території України не впливає на політику України.

«Важко уявити, який вплив ця база має на нашу політику. Зникаючий, малий, якщо не сказати, жодного. Я поставлю приклад Гібралтару: він має якийсь вплив на політику Іспанії? Я думаю, що такий самий приблизно вплив має база в Севастополі», - сказав голова українського уряду.

Не треба бути великим знавцем міжнародної політики, аби знати, що Гібралтар – заморська територія (колонія, якщо казати без дипломатичних еківоків) Великобританії. Що ж до політики Іспанії, то Мадрид наполегливо домагається повернення Гібралтару під свій суверенітет.

До речі, за два дні до того, як Микола Янович зробив цю заяву, міністр закордонних справ Іспанії Мігель Анхель Моратінос заявив, що Іспанія і надалі не відмовлятиметься від наміру повернути суверенітет над Гібралтаром (більше на цю тему панові Азарову може розповісти свій міністр закордонних справ Костянтин Грищенко).

Ми вже звикли до того, що глава українського уряду, м’яко кажучи, недосконало володіє українською мовою. Утім, азаровські «кровосісі» і тому подібні перли ховаються поруч із цим порівнянням. Бо порівняти Севастополь з Гібралтаром – це більше, ніж неуцтво! Це неприпустима неповага до своєї держави. Бо таким чином прем’єр-міністр України поставив під сумнів український суверенітет над Севастополем.

Миколо Яновичу, мені за Вас дуже соромно!
  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

XS
SM
MD
LG