Доступність посилання

ТОП новини

Чому священнослужителі хочуть стати депутатами? (Огляд преси)


Київ – Місцеві вибори 2010 року запам’ятаються, серед іншого, і чималою кількістю священнослужителів, які захотіли потрапити до місцевих рад. Як стверджує газета «День», попри заборони пастирів найвищого рівня, ієрархи нижчого рангу очолюють виборчі списки і безпосередньо агітують за милі їхнім серцям політичні сили. Як пише видання, для одних святих отців важливо закріпити перемогу, для інших – зберегти можливість говорити правду, для третіх головними є суто кар’єрні міркування. Продовження теми – у статті «Вибори одягають рясу».

Журналісти газети «Україна молода» помітили, що народні депутати не люблять говорити про свої привілеї та зарплати, бо ця тема вочевидь не додає їм популярності в очах народу. У пересічних українців уже є чітко сформований стереотип: депутати лише даремно проїдають державний хліб, колотяться й працюють «кнопкодавами», дбаючи про шкурні інтереси. Тим часом парламентські «завгоспи» божаться: не так уже й народні обранці жирують, як здається простим смертним. Поговорити про витрати на благополуччя депутатів погодився В'ячеслав Коваль – секретар Комітету з питань регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради. Заголовок публікації «Нардепи вже чотири роки не отримували квартир!».

Українська армія, навіть за нинішньої чисельності не в змозі забезпечити обороноздатність України, або так званий «позаблоковий статус» держави, стверджує дописувач газети «Голос України». Причина – у недофінансуванні. Сьогодні український бюджет передбачає витрати на оборону з розрахунку на одного військовослужбовця приблизно 6 тисяч доларів, що увосьмеро менше, ніж в російській армії, і в 23 рази менше, ніж у французькій. Крім того, радники Президента пропонують скорочення Збройних СилУкраїни. Чи доцільно це робити сьогодні? Про це йдеться в матеріалі «Особовий склад: краще менше, та краще».

Вже 15 років українці користуються платіжними картками, однак досі лише 72% тих, у кого є дебетова картка, знають, що ними можна розраховуватися в магазинах і сервісних центрах, і лише менше половини з них це робили. Причина – фінансова неграмотність та недовіра до безготівкових розрахунків. Про це розповідає газета «Діло» у матеріалі «Українці «пластики» бояться».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG