Доступність посилання

ТОП новини

Плата за вибiр


Київ – На одній з телевізійних програм депутат Верховної Ради Інна Богословська попереджала жителів регіонів, які збираються голосувати за опозиційні політичні партії, що їм доведеться дуже і дуже несолодко. Адже всі гроші, що залишилися в країні, зосереджені на сході – і хто ж буде ними ділитися з політичними супротивниками. Втім, думка виглядала настільки дико, що сама ж Богословська дезавуювала її через кілька хвилин і сказала, що нічого подібного не говорила.

В Україні поки ще не прийнято загрожувати неслухняному населенню гривнею. А в Росії це саме населення вже карають рублем.

Після недавніх місцевих виборів у цій країні партія Володимира Путіна - «Єдина Росія» - вирішила виділити по 1 мільйону рублів трьом своїм відділенням у регіонах, де на місцевих виборах був досягнутий найвищий результат.

Гроші отримають Тувинськe, Білгородське і Челябінське відділення «Єдиної Росії». У Туві єдиноросів підтримали 77,6 відсотка населення, у Білгородській області – 66,1 відсотка, а в Челябінській області – 55,7 відсотка. Мільйон буде спрямований на реалізацію місцевих соціальних програм.

Винна не партія, а ... населення

А тепер уявіть собі, як повинні відчувати себе жителі тих регіонів, де партія Путіна не отримала такої великої підтримки. Вони-ж то залишаться без гранту і без реалізації соціальних програм! Тобто ми маємо справу з політичною логікою навпаки.

При нормальній політичній системі партія, що отримала не дуже хороший результат у тому чи іншому регіоні, намагається довести його жителям, що здатна виправити помилки. І основні партійні ресурси зосереджуються саме там, де успіху нема. А в Росії вважають, що винна не партія, а ... населення. Там, де населення голосує правильно, його заохочують грошима і проектами. Там, де населення все ще не розуміє, як потрібно голосувати, його штрафують. Чи можна уявити собі більш цинічне ставлення до громадян? Та що там – до громадян! До підданих!

Якщо Партія регіонів візьме на озброєння цей російський приклад, ми вже на початку листопада дізнаємося, які з наших регіонів гідні нагороди, а які – штрафу. Втім, хочеться все ж сподіватися, що цей російський досвід залишиться в нашій країні невикористаним – зрештою, будь-який цинізм має кордони. У тому числі й державні.
  • Зображення 16x9

    Віталій Портников

    Співпрацює з Радіо Свобода з 1991 року. Народився в 1967 році в Києві. Закінчив факультет журналістики МДУ. Працював парламентським кореспондентом «Молоді України», колумністом низки українських, російських, білоруських, польських, ізраїльських, латвійських газет та інтернет-видань. Також є засновником і ведучим телевізійної дискусійної програми «Політклуб», що виходить зараз в ефірі телеканалу «Еспресо». У російській редакції Радіо Свобода веде програму «Дороги до свободи», присвячену Україні після Майдану і пострадянському простору.

XS
SM
MD
LG