Доступність посилання

ТОП новини

Магера: ЦВК може звернутися в КСУ щодо дати виборів парламенту


Заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера не виключає звернення комісії в Конституційний Суд із проханням дати офіційні тлумачення положень Конституції про терміни проведення чергових виборів Верховної Ради. «Щоб не породжувати політичне протистояння, я не виключаю, що ЦВК може звернутися в КСУ за тлумаченням», – сказав Магера.

Водночас, за словами заступника голови ЦВК, особисто для нього є очевидним, що після вступу в дію Конституції редакції 1996 року вибори парламенту проводяться в останній тиждень березня четвертого року повноважень Верховної Ради, тобто чергові парламентські вибори мають пройти 27 березня 2011 року.

Таку ж думку висловила і заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна. «Стаття 77 Конституції є нормою прямої дії, і незалежно від того, який чиновник яку відповідь дає відносно строку дії депутатського мандата, вибори мають відбутися у березні 2011 року. Центральна виборча комісія як орган, який зобов’язаний здійснювати підготовку та проведення виборів, зобов’язана сьогодні вжити усіх заходів, щоб забезпечити належну підготовку та проведення виборчого процесу з парламентських виборів», – сказала Усенко-Чорна.

За її словами, згідно зі статтею 16 закону про вибори народних депутатів, ЦВК зобов’язана не пізніше, як за 125 днів, оголосити початок виборчого процесу. «Таким чином, Центральна виборча комісія повинна терміново підготувати відповідні фінансові бюджетні запити і спрямувати їх до Кабінету міністрів і до Верховної Ради України», – заявила Усенко-Чорна.

«У листопаді Центральна виборча комісія повинна оголосити початок виборчого процесу, звісно, за умови, якщо не буде внесено зміни до закону про вибори народних депутатів, зокрема, в частині тривалості виборчого процесу», – заявила заступник голови ЦВК.

30 вересня КСУ визнав неконституційним закон «Про внесення змін до Конституції» від 8 грудня 2004 і доручив органам державної влади невідкладно привести норми законодавства у відповідність із Конституцією редакції 1996 року. Відповідно до Конституції-1996, Верховна Рада обирається на чотири роки, а не на п’ять, як це передбачали зміни, внесені в неї в 2004 році.

Останній раз парламентські вибори проводилися 30 вересня 2007 року.
XS
SM
MD
LG