Доступність посилання

ТОП новини

Перепис населення в Росії зафіксує сумну картину – зменшення населення


Прага – У четвер понад 600 тисяч російських переписувачів із синіми торбами і синіми шарфами постукали у двері росіян із проханнями відповісти на 25 питань анкети всеросійського перепису громадян. Останній раз перепис населення зафіксував у 2002 році 145 мільйонів росіян. Цього разу, а сам перепис закінчиться 25 жовтня, оприлюднення перших його результатів у квітні 2011 обіцяє сумні підсумки, бо населення Російської Федерації неухильно скорочується.

Із майже 50 тисяч переписувачів Москви 30 тисяч складають студенти, котрих, як-то кажуть, залучили до лав всеросійського перепису «добровільно-примусово». Тому один із володарів синьої сумки і такого ж шарфа, московський студент Володимир не хоче називати свого прізвища, але каже, що перший його похід опівдні в четвер до помешкань москвичів був несподівано цікавий.

«Не можна сказати, що я радий цьому чи ні. Звичайно, я б краще вчився, аніж брати участь у переписі, або ж проводив свій вільний час, як мені забажається. Є серед нас такі, хто не дуже радий ходити, але це цікаво піти до людей із квартири до квартири і бачити, як люди живуть, які люди бувають взагалі. Таким чином є тут і позитиви, і негативи».

«Не дай себе порахувати!»

Не дивлячись на заяви Росстату, що майже 90 відсотків опитаних росіян позитивно ставляться до перепису, в інтернеті поширене гасло: «Не дай себе порахувати!» – і його ініціатори кажуть росіянам, що «перепис-2010» – наскрізь брехливий захід, котрий потрібен лише чиновникам бандитської держави, а пересічним людям нічого доброго не несе.

Опозиційний лідер Росії Едуард Лімонов також закликає росіян не давати особисті дані репресивному режимові держави: «Не дай себе порахувати!».

Ще не встиг перепис розпочатися, як надійшло повідомлення, що один злодій із синьою сумкою й таким шарфом уже відібрав у однієї жінки 8 тисяч рублів. Тому міліція і влада намагаються убезпечити, як громадян від лжепереписувачів, так і переписувачів від агресивних громадян. На минулому «переліку» 2002 року сотні переписувачів були покусані собаками.

Кожний працівник із команди перепису заробить цього разу трохи більше, ніж 180 доларів за 12 днів.

Громадяни мають право відмовлятися від перепису на дому і навіть по телефону. Влада вже планує перепитати частину громадян-відмовників у ЖЕКах, але лише стосовно статі й віку.

Перепис лише почався, але фахівці вже кажуть, що за його наслідками росіян буде не більше, ніж 142 мільйони. Якщо ж темпи скорочення населення Росії залишаться такими ж, то за якихось 100 років країна стане порожньою, без населення. Хоча влада зберігає оптимізм і заявляє, що саме перепис допоможе розробити дієві заходи для посилення народжуваності в Російській Федерації.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

Дивитись коментарі (7)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG