Доступність посилання

ТОП новини

Британська інфраструктура під загрозою кібернетичного нападу?


Лондон – Найважливіша інфраструктура Британії, як от мережі електропостачання та надзвичайні служби, постали перед реальною небезпекою кібернетичної атаки. Про це заявив у надзвичайно рідкісному для себе публічному виступі керівник Штаб-квартири урядових комунікацій (GCHQ) – агенції, що здійснює розвідувальну діяльність у галузі комунікацій.

Директор розвідувальної служби GCHQ Іан Лоббан сказав, що майбутній економічний достаток Великої Британії залежить від забезпечення ефективного захисту від кібернетичних нападів. Він наголосив, що стрімкий розвиток інтернету дедалі збільшує можливості кібернетичної війни як для ворожих Британії держав, так і для організованих злочинних угруповань.

Пан Лоббан зокрема зазначив, що нині на урядові комп’ютерні мережі щомісяця надходить пересічно 1000 імейлів із вмістом, розрахованим на руйнування цих мереж.

Промовляючи у Міжнародному інституті стратегічних досліджень, керівник розвідувальної служби відмовився оприлюднити конкретні деталі небезпеки для засадничої британської інфраструктури. Проте він зауважив, що загроза від ворожих урядів, терористів та організованих злочинців є «справжньою і дуже ймовірною».

Фахівець із проблем безпеки Пітер Вілліамс пояснив, що включає поняття «національна інфраструктура», крім мереж електропостачання та надзвичайних служб. «Засаднича національна інфраструктура це також такі ділянки, як фінансові служби, уряд, засоби масової комунікації, сфери здоров’я, транспорту, харчі й вода, тобто все те, що вважається необхідним для надання послуг, від яких залежить щоденне життя у Великій Британії», – зазначив Вілліамс.

Крадіжки інтелектуальної власності

У своєму виступі директор агенції пан Лоббан наголосив, що вже існують значні недоліки в урядовій комп’ютерній системі, через інтернетні віруси, багато з яких призначається саме для британської національної інфраструктури. А крадіжки інтелектуальної власності набули величезного розмаху, включно із крадіжками у ділянці національної безпеки, зазначив директор розвідувальної агенції.

Це становить величезний виклик для британського уряду, що водночас все більше послуг переводить у режим онлайн. Хоча 80 відсотків загрози для урядових систем може усуватися шляхом відповідного убезпечення інформації, коли засоби інтернет-безпеки постійно оновлюються, решта 20 відсотків є дуже складними програмами, від яких не можна захиститися лише створенням міцнішого інтернет-муру.

Але налагодження повної системи захисту дозволить розвивати економічний достаток країни. Для процвітання економіка повинна вміти захистити свою інтелектуальну власність, наголосив пан Лоббан. А це можливо, лише коли уряд, сектор телекомунікацій, торгівлі комп’ютерними програмами і провайдери інтернет-зв’язку об’єднають зусилля для протидії кібернетичній небезпеці.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG