Доступність посилання

ТОП новини

На виборах у Чехії нема однозначних переможців


За результатами виборів третини верхньої палати парламенту, Сенату, та місцевих органів влади в Чехії, які обговорюють у країні в неділю, деяку перевагу отримали ліві, але тим часом радикальних змін не сталося.

У першому турі виборів, що відбулися в п’ятницю й суботу, жоден із 27 сенаторських мандатів, за які було змагання цього разу, з загалом 81 здобутий не був – ніхто не набрав відразу понад половину голосів. Відтак у другий тур із двома кандидатами в кожному окрузі виходять, зокрема, 22 представники від лівоцентристської, нині опозиційної Чеської соціально-демократичної партії і 19 від провідної у владній коаліції правої Громадянської демократичної партії.

За оцінками спостерігачів, соціальні демократи мають шанс здобути загалом понад половину місць у Сенаті, що дало б їм можливість блокувати ініціативи владної правоцентристської коаліції в нижній Палаті депутатів. Водночас і праві сили мають можливість втримати свою нинішню більшість.

На виборах місцевих рад соціальні демократи як окрема партія мають найбільший відсоток голосів у багатьох більших містах, але загалом у містах і селах громадянські демократи здобули більше мандатів місцевих депутатів. Найбільші здобутки там традиційно в місцевих політичних сил і незалежних кандидатів, і ще не відомо, де яким партіям чи силам вдасться створити владну коаліцію.
XS
SM
MD
LG