Доступність посилання

ТОП новини

Уґо Чавес в Україні


Уґо Чавес у Києві, 18 жовтня 2010 року

Київ – Розпочинається візит в Україну президента Республіки Венесуела Уґо Чавеса Фріаса. Передбачається, що однією з тем його переговорів з українською владою буде постачання венесуельської нафти до Білорусі нафтопроводом Одеса-Броди. Крім того, на думку експертів, сторони можуть домовитися і про екстрадицію українських моряків, що перебувають під арештом у Венесуелі через звинувачення у торгівлі наркотиками. Фахівці наголошують, що Уґо Чавес також може виявити цікавість до української зброї, зокрема, танків.

Уґо Чавес має військову освіту. У 1992 році організував у Венесуелі невдалий путч, після якого здався владі. Після амністії у 1994 році розпочав офіційну політичну діяльність. У 1998 році переміг на президентських виборах.

Уґо Чавес доклав усіх можливих зусиль, щоб змінити конституцію Венесуели. Завдяки змінам у 2002 році отримав можливість піти на третій президентський термін. На посаді глави Республіки Венесуела Уґо Чавес, підтримував цікавість до себе, зокрема, неоднозначними висловлюваннями. Так виступаючи перед стотисячним натовпом він заявив: «Хто скаже слово – той корова».

Одним з об’єктів дошкульних висловлювань Чавеса став президент США Джордж Буш. У Венесуелі всім відома пристрасть Президента до нецензурної лайки. Уґо Чавес називав своїми друзями і Володимира Путіна, і Фіделя Кастро, і Олександра Лукашенка.

Наразі Каракас та Мінськ уклали контракт на постачання венесуельської нафти до Білорусі. Одним з варіантів постачання є доправлення нафти морськими шляхами до Одеси, а далі нафтогоном Одеса- Броди. На думку експертів, це може не сподобатися Росії. Утім, Міністр палива та енергетики Юрій Бойко заявив, що це питання може бути вирішене.

«Ми маємо право обирати маршрути, що економічно вигідні нашій країні та її контрагентам, так само як російські партнери. Тому будь які питання, що стосуються постачання енергоресурсів і, що мають велике значення для економіки та політики інших країн ми вирішуємо шляхом компромісів, але на перше місце ставимо свої національні інтереси», – зазначив міністр.

Неоднозначний візит

Разом з тим, на думку керівника Центру соціологічних та політичних досліджень «Соціовимір» Сергія Тарана, візит Уґо Чавеса в Україну є подією неоднозначною.

«Підтримка стосунків із такими людьми як Уґо Чавес і з його режимом позиціонує Україну, як країну, що виконує ті самі функції, що виконувала Росія, намагаючись нав’язати Латинській Америці свою політику. З іншого боку Уґо Чавес важливий тим, що в нього прекрасні стосунки і Лукашенком із яким він реалізує проекти з постачання нафти. Це вже означає самостійні кроки української держави», – каже Таран.

Також відомо, що програма перебування Уґо Чавеса в Україні передбачає ознайомлення з виробничими потужностями науково-технічного комплексу імені Антонова.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG