Доступність посилання

ТОП новини

Рада просить КСУ оцінити законопроект про терміни проведення виборів


Верховна Рада направила до Конституційного Суду законопроект про внесення змін до Конституції, якими встановлені дати проведення чергових виборів Президента та народних депутатів.

За ухвалення відповідної постанови проголосували 260 народних депутатів із 419, зареєстрованих в сесійній залі.

Як заявив голова Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради з підготовки пропозицій щодо змін до законодавства у зв’язку з рішенням Конституційного Суду про скасування політичної реформи Адам Мартинюк, авторами законопроекту щодо внесення змін до Конституції є 230 народних депутатів.

За його словами, запропонованими змінами передбачається, що чергові вибори народних депутатів відбуваються в останню неділю жовтня п’ятого року повноважень Верховної Ради, а чергові вибори Президента – в останню неділю березня п’ятого року повноважень.

Крім того, передбачено, що місцеві вибори також проводяться в останню неділю жовтня п’ятого року повноважень Верховної Ради Криму, сільських, селищних, міських районних та обласних рад.

Як заявив Мартинюк, перехідними положеннями закону чітко встановлено, що чергові вибори до парламенту України проводяться в останню неділю жовтня 2012 року (це буде 28 жовтня 2012 року), а чергові вибори Президента – в останню неділю березня 2015 року (27 березня 2015 року).
XS
SM
MD
LG